острови казино

сино рака дефиниција за распоредување слотови

MGM Места International (NYSE:MGM) одборот на директори и раководители се засили за поддршка на акции зачукуваше од coronavirus пандемија – оној кој е надвор 60.51 проценти во текот на изминатата недела, а во моментов престојува на најниско ниво од почетокот на 1999 година острови казино. Со поплава на поднесоци направени со Комисијата за Хартии од (ДИК) во среда укажуваат на компанијата инсајдерите се scooping до гејминг компанијата акции, обезбедување катализатор за тормозен акции на пренапони за 26 проценти (како на ова писание) четврток.Појдовни Претседател и извршен ДИРЕКТОР на Џим Murren беше меѓу купувачи, подигање 6,000 акции на ограничени MGM капитал, според ДИК.Минатиот месец, Murren продаваат 689,000 акции на MGM акции на просечна цена од $32.16, што значи тој да се избегнуваат значајни цена ерозија.Акции на занаети околу $9 на ова пишување.Претседателот и COO Вилијам Hornbuckle се приклучи на неговиот шеф во поддршка на Luxor оператор на акциите, купување на повеќе од 2.000 акции, според Форма 4 со поднесување на ДИК.На поднесоци се појавија за помалку од една недела откако MGM рече дека тоа е scrapping a $1.25 милијарди долари откуп план, бидејќи на акции plummeted преку најниската цена по која компанија која е посветена на repurchase на акции.Извршен Потпретседател и Главен Службеник за Сметководство Роберт Selwood, Извршен Потпретседател и Генерален Застапник на Џон McManus, и Atif Rafiq, Претседателот на Комерцијални и Растеж, се меѓу другите директори купување MGM акции.Додека компанијата директорите и менаџерите може да продаваат акции за било кој број на причини – не од кои сите се негативни – вклучувајќи треба да се подигне готовина или да се прошири лични портфолија, внатрешно купување е генерално се гледаат во позитивно светло, бидејќи вложувањето во заедницата верува оние со интимни познавање на фирмата само да се купи акции за една причина: затоа што тие мислат на акции ќе го цениме.Речиси сите MGM е директори додадена на удели во игри на компанијата.На пример, Кит Meister на Corvex Управување направи скромна купување на акции покер турнир распоред. Meister е широко се гледа како на еден од архитекти зад туркање на компанијата да го продаде Дресот на недвижен имот имот за да го отклучите акционерска вредност, и на неговата хеџ фонд е една од најголемите институционални инвеститори на берзата.Павле Salem – на MGM директор кој направи поздравниот минатата Можат да купуваат повеќе од 20 милиони долари вредност на берза – додаде таа позиција со купување на околу 250 акции, според ДИК.Сите кажано, 16 MGM членови на одборот и директори купи некои акции во последниве неколку дена, gobbling до името што е погодени од COVID-19 пандемија.Внесување четврток, акциите на Мираж оператор беа пониски за 78.54 проценти година-to-date.Заедно со своите ривали во Лас Вегас, MGM е борење со гувернерот мандат Невада затворање на сите игри својства за 30 дена затоа што на coronavirus.Фирмата е регионален портфолио не е обезбедување на поддршка затоа што сите оние казина се привремено shuttered, премногу.Во потрага со цел да се отстранат Ѕид на Улица загриженоста во врска со ликвидноста, MGM неодамна чукна на $1.5 милијарди кредитна револвер за да пристапите на повеќе пари, а компанијата има $8.2 милијарди долари во капитал од Дресот на недвижности за продажба, давање на тоа што Murren нарекува нејзината најсилните билансот на состојба во последниве децении isle видите казино gulfport ms. Murren никогаш не сторил нешто што можам да видам подобрување на инвестициската на акционерите и да се направи акции се движат.Игри акции се обично раст акции, MGM акции е стагнира, бидејќи тој го зеде кормилото, и тој го направи милиони врз милиони како што тој се поставени на илјадници.Неговите дејства се речиси изгледа кривични како и активности на MGM одбор за да се овозможи Murren да работат на начин на кој тој ја направи.Дефинитивно не е во акционери најдобар интерес и сега тие се замени со него Hornbuckle сино рака дефиниција за распоредување слотови.
OMG, одборот мора да бидат целосно се купи и да се плаќа.Џим Murren и cronies треба посета од страна на комисијата за хартии од вредност. сино рака образец web апликација слотови.