разликата помеѓу купи и место влогови во craps

вистински слотови за пари онлајн

Бројни казино лобисти регистрирани со Вирџинија Генералното Собрание неодамна, и дека сугестии на зафатен lawmaking сесија напред за гејминг индустријата.Серија на критични прашања со кои се соочува Заедницата, како што се однесува за игри.Вирџинија е една од само 10 држави кои не се комерцијални или племенски казина.Но тоа наскоро би можеле да се промени, како Pamunkey Индискиот Племе сака да изгради $700 милиони казино одморалиште во близина на Williamsburg.Во Бристол, мал град во југозападниот дел од државата, група програмери се обидуваат да се заложи државата политичари да помине законодавство за да се овозможи игри место да се отвори во слободните трговски центар.Федералната влада е неодамнешната либерализација на спортско обложување преку Мај Врховниот Суд одлуката е уште еден притискање на ова прашање се соочува државата пратениците.Потоа, тука е Колонијалната Падови, државата е осамен коњ тркачката патека.Песната неодамна беше снимена со група на Чикаго инвеститори кои се согласија да се задржи на објект оперативни ако тоа е дозволено да се приклучи на историски коњ тркачки терминали.Вирџинија пратениците веќе долго време се противат на игри проширувањето, но одлуката да се дозволи на историски трки терминали, кои биле во споредба со традиционалните слот машини, е виден како еден индикатор за промените е во воздухот.Во Вирџинија, Меркур извештаи дека MGM Летувалишта и Цезар Забава се две компании кои се испраќање на лобисти на државниот капитал на Ричмонд.Други компании вклучуваат слот машина производители и обложување спортски групи на интерес разликата помеѓу купи и место влогови во craps.

MGM интерес во сите игри законодавство во Вирџинија за која се дискутира е прилично очигледно.Нејзиното $1,4 милијарди MGM Националните Харбор отвори само надвор DC преку Реката во Мериленд во декември 2016 година вистински слотови машина за продажба. Се наоѓа источно од Arlington и Александрија, на MGM интегрирани казино туристичкиот комплекс се потпира во голема мера од богатите северна Вирџинија регионот вистинска слот машини да се купи. MGM Места е познат за да ја користите својата политичка моќ во одржување на игри упоришта околу неговите казина.Компанијата неодамна силно lobbied во Конектикат и успешно убеден државата, пратениците таму да се преиспита овозможувајќи им на своите две племиња, за да се изгради сателитски казино во близина на Конектикат-Масачусетс границата и нејзиното неодамна отвори $960 милиони MGM Спрингфилд.Цезар работи игри во Harrah 's Cherokee и Harrah' s Cherokee Долина во Северна Каролина.Но лебдеше Бристол казино во Вирџинија сепак ќе биде околу 100 милји на север.Цезар, како MGM, не велејќи специјално неговата причина за лобирање во Вирџинија, но компанијата дополнително е сопственик на Потковица Балтимор, што е помалку од 40 милји северно од државата.Цезар, исто така може да се надеваат на Pamunkey Индијанци некако да ја убеди државата, пратениците да влезат во игри компактен за да се овозможи тоа да се работи Класа III игри, класификацијата на сите важни слот машини и маса игри.Цезар неодамнешните бизнис фокус е да бараат партнерства, особено не-игри оние, кои не бараат големи инвестиции однапред на казино компанијата дел.Колонијалната Падови се очекува да се лобира државните законодавци за дозвола да работат на sportsbook на својот коњ тркачката патека и четири оф-песна обложување места.Јас речиси може да ви гарантира дека ќе биде законодавство за спортско обложување во Вирџинија," лобист Брајан Хес објасни.Западна Вирџинија веќе се легализирани спортско обложување, и законодавство е воведена во Мериленд, Кентаки, и ВАШИНГТОН.Вирџинија пратениците биле бавно да се прифатат обложување спортски, но Хес верува дека ќе се промени кога на Генералното Собрание reconvenes.Државата Сенатот и Домот се врати во сесија во почетокот на јануари. вистински слотови за пари онлајн.