постои казино во близина на stillwater оклахома

супер лото партија слот машина

Научни Игри корп неодамна најави завршување на неговото стекнување на приватно одржа мобилен и социјален игра компанија Spicerack Media, Inc постои казино во близина на stillwater оклахома. Spicerack, новата подружница на Научни Игри, беше основана во 2007 година и е со седиште во Тенеси.Фирмата е главен производ – Бинго Пресметка претставуваат голем дел од Spicerack приходите постои казино во близина на stillwater ред. Spicerack игри се достапни на Facebook, Amazon.com, на Apple app store и Android апликација на Google play.Научни Игри се надева дека компанијата производ ќе се надополнуваат своите постоечки портфолио на социјална казино игри и мобилни придонеси.Условите од договорот не се откриени.Во септември, Научни Игри мораше назначен на компанијата е целосно во сопственост на интерактивни социјални игри подружници како неограничен подружници во рамките на својот долг договори.Овој потег беше направен да се "максимизирање на раст" во компанијата интерактивни сегмент.Научни Игри во Март рече вкупните приходи за своите интерактивни сегмент incremented од 51.9% од година на година во четвртиот квартал од 2016 до $91.6 м.Бери Cottle, Главен Извршен директор, СЕКРЕТАР Интерактивни, коментари: "Ние сме возбудени од прилог на Spicerack е талентиран тим и комплементарна природа на нивната успешна игра бинго нуди за да нашите проширување на портфолиото на брзо растечката социјална казино апликации.Стекнување веднаш ќе се accretive и даде дополнителен импулс во мобилни игри простор, како ние со нетрпение да го надмине играчите очекувањата на возбудлив и ангажирање на игри за забава искуства." Дејви Campano, еден од основачите на Spicerack Медиуми, додава: "Ние сме возбудени да се донесе нашите портфолио на производот во компанијата со репутација на Научни Игри.Нивните интерактивна бизнис бележи брз раст во текот на продолжителна период на време, и ние сме горди да се приклучи како успешен дел од Компанијата." постои казино во близина на stevens point висконсин.