мистик езеро казино базен

хорда рулет јас сум jatuh сакаат да го чуе вашето d

SBTech победи multi-channel sportsbook платформа се справи следниве конкурентна јавни набавки процесот на 15 јули, 2019 – Финска монопол оператор и Светот Лотарија Асоцијација (WLA) член Veikkaus ќе револуција нејзината интернет и мало sportsbook нуди по потпишувањето на долгорочен на интернет и мало sportsbook платформа договор со SBTech.По јавни набавки процес, SBTech постигна најголем во цела низа на критериуми за формирање на партнерство со што значително ќе се воздигне и подобрување на спортската понуда за фински играчи.Веќе почна да се интегрираат својата индустрија-водечки sportsbook платформа технологија за да Veikkaus " online канал и се планира да започне во почетокот на 2020 година.
Ова ќе биде проследено со лансирањето на своите наградуваниот sportsbook платформа низ фински оператор е голема малопродажната мрежа од повеќе од 3.000 места низ Финска мистик езеро казино базен. SBTech е пионерски sportsbook платформа ќе се трансформира Veikkaus' на интернет и мало спортски нудејќи возење пораст на приходите и градење на уделот на пазарот.Клучните иницијативи вклучуваат реконструкција на Veikkaus' постојните пред натпреварот и живи спортски обложувања производи; а нарачана UI наменета за фински играчи изграден користејќи SBTech е следната генерација sportsbook APIs, и прилагодени за управување со ризик, вклучувајќи интеграција на Veikkaus' сопствени тргување се хранат мистик езеро казино лето концерти.

SBTech иновативниот sportsbook ќе се Veikkaus' пред натпревар, а во игра обложување нуди на пазарот водечки стандарди.Ова ќе му даде фински играчи избор на повеќе од 55 спортски и 2,000+ обложување пазари мистик езеро казино уште се отворени. SBTech, исто така, ќе се распоредат својот најнов игра-промена на спортски иновации, вклучувајќи нови пари од функционалноста, и YourBet Betbuilder за повеќе спортови, вклучително и во-игра и PulseBet, сите се предмет на одобрување од финската регулаторот хорда рулет јас сум jatuh сакаат да го чуе вашето d.
SBTech има богата историја во возење на приходи за приватниот сектор и, бидејќи 2017, има работено со голем број WLA членови лотарии вклучувајќи Danske Spil и Sazka, постигнување на истите над-пазарни раст облини на лотарија сектор како што тоа го прави за води iGaming брендови, со лотарија оператори кои бараат да се зголеми уделот на пазарот преку супериорен производ и играч нудат.Андреј Cochrane, Шефот за Развој Службеник, SBTech, рече: "Ние сме многу чест и возбудени да биле доделени ова партнерство како резултат на едно темелно и ригорозни процес на селекција. "Нашата наградуваниот sportsbook решение ќе моќта и на онлајн и на мало со канали за Veikkaus, и ние со нетрпение очекуваме да работиме во соработка со својот тим да обезбеди широк спектар на иновативни карактеристики.Ова партнерство покажува посветеност ние треба да Нордискиот регион и нашиот континуиран успех во Лотарија сектор во потпишување на уште еден WLA член." Сами Kauhanen, Потпретседател – Обложување, Veikkaus, рече: "SBTech ќе ни обезбеди со водечките-edge технологија што ќе донесе нашата понуда да светска класа нивоа, значително подобрување на нашите шанси компилација, управување со ризик, и резултатите генерација.Ова значи дека ние може да се ослободи нашите ресурси, да се фокусираат на нашите основни предности, како што се зголемување на атрактивноста на нашите домашни обложување нудат. "Нашите партнери' докажано испорака на големи, приходи генерирање на платформа и софтвер технологија проекти низ бројни регулирани пазари, заедно со нивните континуирано инвестирање во иновации, ни дава огромна доверба и ние со нетрпение очекуваме да работиме заедно за да се подобри и зголеми на нашата понуда во наредните месеци и години." За SBTech SBTech е глобален лидер во omni-канал спортски обложувања и игри, со повеќе од 1.100 сервисни вработените во 10 канцеларии во светот.Од 2007 година, групата го разви индустрија најмоќниот онлајн спортски обложувања и казино платформа, служат licensees во повеќе од 15 регулирани територии.

SBTech е клиенти вклучуваат многу од светската премиер обложување и игри оператори, државни лотарии, земјиште базирани на казина, коњ тркачки компании, и igaming start-ups-от.Групата обезбедува високо флексибилни обложување и игри решенија за клиентите во потрага за исклучителни configurability и најбрзиот пат до пазарот, надополнет со докажан бизнис интелигенција и известување способности.На SBTech понуда вклучува и неговата лесна sportsbook, Chameleon360 igaming платформа, успеа услуги, на имотот sportsbook и omni-канал решенија кои обезбедуваат играчи со постојан пристап до спортски и казино производи низ сите интернет, мобилни и малопродажните канали.Поддржани од страна на неспоредливи експертиза во тргување и управување со ризик, стекнување и CRM, и највисоките стандарди на регулаторната усогласеност, SBTech партнерите постојано се постигне брз раст, зголемена бренд лојалност и евиденција на приходите.За повеќе информации, посетете ја https://www.sbtech.com/. Get најновите коцкање вести од Калвин Ayre хорда рулет јас сум jatuh љубовта е основа на клучен збор.