Geant казино клермон феран electromenager

слот кањон во сад

Студентски кредит долг стана голем проблем во сад, како и Американците сега се должат околу $1.2 трилиони во колеџ долгови.Оние долгови имаат докажано осакатување за многу поранешни студенти кои се само почеток на нивните кариери, што доведува до повеќе повици за да се најде начин да се помогне да се намалат или да се прости барем некои од долгот.Еден особено необичен предлог дојде оваа недела од Њу Џерси Државата Assemblyman Јован Burzichelli (D-Gloucester), кој вели дека оние со студентски кредити треба да имаат шанса да проигравам на нивните долгови.Тој е предлагање дека Њу Џерси стана првата држава да се воспостави лотарија дека ќе биде исклучиво со цел да се елиминира студент долг geant казино клермон феран electromenager. "Ние имаме луѓе дипломираат од универзитетите со само премногу на нивните рамена," Burzichelli рече слот кањонот las cruces крстоносните.
"Што попречува нив од вршење на други работи, кога ќе стигнат на работна сила." Њу Џерси има особено висока стапка на студентот долг.Седумдесет проценти од 2013 дипломирани студенти во Њу Џерси имаше барем некои студентски кредит долг, а просечната заемопримачот во 2014 година имаше $28,109 во кредити.Студентскиот кредит лотарија ќе се обиде да се поправи ова со доделувањето на наградите, кои се дизајнирани да биде доволно само да го платат секој студент е кредит долг.Лотарија ќе биде управувана од страна на приватна компанија и спроведени од страна на Њу Џерси Лотарија Комисија.Пред се регистрирате за лотарија, на струја или поранешен студент ќе треба да се регистрирате информации за нивниот долг.Ако тие беа избрани како победници, тие ќе добијат само доволно да ги покрие своите студентски кредити; дополнителни пари ќе се превртам и дополнителни победниците ќе бидат избрани до базенот беше исцрпена.Билетите ќе бидат потребни за цена од три долари или помалку, ученици и студенти ќе бидат ограничени на трошење максимум 15 проценти од нивните студентски кредит долг на билети.Другите исто така, може да се купи карти на име на студентот.Во меѓувреме, компанијата работи на лотарија ќе земе 25 проценти од парите се собрани.Други детали се уште се разработени, Burzichelli вели.Главната жалба, сепак, ќе биде ограничен фокус на лотарија.Додека наградата базени за овие игри лотарија сигурно ќе биде помал отколку што игра како Powerball (или дури и типичен државната лотарија), шансите за победа, исто така, ќе биде повисока.Но, додека можноста за одеднаш да имаат еден е студент кредит долгови исчезне благодарение на победа билет може да звучи привлечен, многу активисти кои работат на национално ниво прашање се верува дека лотарија е едноставно погрешен начин да се оди слот кањонот kayaking езеро пауел. "Коцка да го платат вашите студентски кредит?Тоа е за сите видови на ред", рече Наталија Абрамс на Студентот Должничка Криза, Лос Анџелес-базирани застапување група.На прашања со лотарија може да се бројни.Таму е фактот што за повеќето играчи, губење на лотарија ќе додадете повеќе долг, наместо да помогне за решавање на нивните проблеми.Плус, на даноци победник ќе се соочат на нивните добивки може да резултира во големите даночниот долг да го замени кредити што сега се исплатеше.А потоа, тука е 25 проценти кои ќе се чуваат од страна на компанијата водење на лотарија.Бидејќи овие пари излегува на наградата басен, тоа значи дека далеку повеќе студентски кредит долг ќе се исплати надолу ако играчите користат само парите за билети да плаќаат оние кредити наместо ризик на лотарија слот кањон во сад. "Само победникот ќе биде компанијата работи на лотарија кои ги добива 25 центи на секој долар", рече Lauren Asher, претседател на Институтот за Колеџ Пристап и Успех. казино codere градини guadalajara jal.