најблиску казино во париз tx

online texas holdem real money australia

"Сакав око за око, бидејќи тој се повреди моето дете, моето семејство и мене." Рече Valdez.На 18-годишен стрелец извлекол со тоа.Која ги налути Valdez, дури и повеќе.Цело време ова насилство создадени стрес.Тоа беше оштетување на неговото тело и неговата односи.На крајот, Valdez беше во можност да се прости на млад човек кој речиси ограбувале него на неговиот син.Тој рече тој беше подложен на моќен трансформација и се чувствува неверојатна потреба да му ја врати во форма на услуга на другите.Роки IV ѕвезда Dolph Lundgren отиде низ слично искуство кога простувањето на својот татко за да ја тепа него како дете.Тој се трансформира неговиот живот и на крајот, изјави неговиот приказна на оние тој згрешил и успешно да бара прошка од нив.Актерка и Режисер, Kimberley Yates, кои ги загубија човекот од нејзините соништа, бидејќи таа не можеше да најде прошка рече: "Реално простување не е оправдување." Со простувањето Фергусон, што не ги оправдува своите постапки.Наместо тоа, ќе се прифати неговиот срам.Ќе се прифати неговите несовршености.Што се покажува неверојатна смирение.Најмногу од сите, ќе се движат подалеку од минатото, и да дозволуваат себе си да бидат присутни.Како тој се обидува да го направи.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre. "Спроведувањето на правдата преку нормална правна канали ретко се функционира како што треба, кога тоа се однесува на покер, и може да се извршат тешки грешки против заедницата, додека избегнување на правните последици што би обично ги придружуваат ваквите однесувања најблиску казино во париз tx. "Фергусон е можеби највисок профил на пример, човекот кој помогна да се проневери на покер заедница надвор од стотици милиони и во процесот оцрни името на онлајн покер во НАС.Бидејќи тој не може законски да биде забрането да влегуваат WSOP настани, заедницата е единствениот вистински ракурс е да го натера да се чувствувате како несакана што е можно, резултат кој не навистина се испорачуваат само еден или посакуван резултат." Да се прости, ние прво треба да се разбере страдање.Играчите претрпел.Покер заедница претрпе.Крис Фергусон претрпел.Тој отиде од потенцијален член на Покер Салата на Славните на безстопанствено, во текот на ноќта.И што е најважно за покер играч, тој не можеше да игра.А сепак, ние не може да се разбере неговото страдање, бидејќи тој нема да го отвори.Тој нема да се најде храброст да го својот срам во ранливост, и дека е создаден ѕидот на омраза.Додека тој го зборува, и ќе се разбере она што тоа е како да се Фергусон во текот на тие времиња, тогаш тоа секогаш ќе биде тешко да се прости, иако не и невозможно.Човечките суштества треба да го прости.Мислам дека простувањето е дел за тоа кои сме ние.Тоа е биолошка.Но, за да се добие, ние треба да се слушне приказната.Ние треба за да се поврзете со тоа страдање.Ние треба да се идентификуваат со него, а потоа можеме да го прости.Не постои приказна со Фергусон.Не постои ништо.И тоа е причината зошто луѓето сакаат да се држиме главата каде што тој се користи за да се држи моркови и почнете со фрлање карти за играње во тоа.Тој треба да се зборува надвор.Тој треба да ни кажаа неговата приказна.Тој треба да се направи сето ова пред тој седна да се игра.Седнува ни покажува дека прости себеси.Како сега бара прошка.И за многу што нема да биде доволно најблиску казино во париз тексас.
"Ако тој има вистинска желба да се направат нештата право со играчите, тој треба да се направи донација кон причина што ќе го олесни непречено раст или легализација на покер." Рече Париз online texas holdem real money michigan. "До тогаш, јас мислам дека тој заслужува колективниот ладно рамо на покер заедница." Кога Вие сте Среќни, Може да се Прости Голема, Таа линија е Принцеза Дијана го цитирам, и јас го користам за да ги потсети луѓето дека простувањето не е за сите за лицето на кое се простува.Тоа е за она што го прави тоа за вас.Постои Ted говор од поранешниот полицаец претвори професор, Ал Valdez, кој зборува за време тој смета дека неговиот син е да умре, откако беше застрелан во главата.Тој преживеа, а сепак Valdez не можеше да го види чудото пред него, бидејќи имаше бес обземен од него online texas holdem real money australia. "Тој служеше на своето време." Вели Џон Duthie online texas holdem real money pa. "Ние се занимаваат со поединци." Рече мојот гостин. По посрамен Full Tilt Директор Крис 'Исус' Фергусон враќаат на Светската Серија на Покер по продолжено отсуство од играта, Ли Дејви, смета дека без разлика дали тоа е време за покер заедница да се прости човекот кој откако одиграла клучна улога во нашиот раст.Нешто невообичаено се случи оваа недела.Крис 'Исус' Фергусон одеше во Рио, да се одигра во Светската Серија на Покер (WSOP) настан, и остави без некој удирање него.Јас прочитав бројни оп-eds за тоа дали Хауард Lederer или Крис Фергусон треба да им биде дозволено да се игра покер повторно, а со оглед на vitriol во коментарите делови, еден ќе се очекуваат бараж на безбол палки на топки и тушеви на плукаат од шините.Сепак, неговото враќање на чувствував по шест-годишно отсуство е далеку повеќе да се покори.