слободанка слотови убијат на шпиц

холандија казино амстердам sloterdijk parkeren

Две Конектикат племенски игри оператори кои бараат да се изгради една третина казино исклучување племенски земјиште се засладени нивната финансиска понуда да ги наведе законодавците.Во четвртокот, на Mashantucket Pequot и Mohegan племиња испратил писмо до Gov слободанка слотови убијат на шпиц. Dannel Malloy, јавниот Обвинител Џорџ Jepsen и државните законодавци, нуди да се даде на државата 25% намалување на игри приходи од нивните здружниот потфат казино во северниот дел на државата блискиот Исток Виндзор.Племиња, кои работат Конектикат е на само два казина, Foxwoods и Mohegan Сонцето, во моментов се обезбеди државата со 25% од нивните места на приходи, во согласност со условите на нивните племенски-држава игри компактен.Четврток е писмо нуди државата 25% намалување не само на трети казино е слотови приходи, но, исто така, на својата маса игра приходи.Понудата, која беше потпишана од страна на Mohegan претседател Кевин Браун и Mashantucket Pequot претседател Rodney Батлер, е наменет да ги смири загриженоста изразена во последниот месец е правно мислење од јавниот Обвинител Jepsen, кој предупреди дека имало "не insubstantial" ризици во одбрана на трети казино план.Тие ризици вклучуваат потенцијалот voiding на игри компактен е гаранција на слотови ексклузивност, кои би можеле да бидат предизвикани без оглед на тоа дали тоа е племиња и самите кои се оперативни ривал игри бизнис надвор од нивната федерално признат племенски територија.Во прилог на ветуваат 25% намалување на предложените трети казино е вкупно игри приходи, писмото вели племиња се "посветени на обезбедување на нашите постоечки слот приходи аранжман со државата и се предлагаат компактен амандмани со кои ќе се обезбеди тие приходи се зачувани." Останува да се види дали буква е доволно да ги убеди законодавците да се продолжи.Во средата, Конектикат Куќа Говорникот Џо Aresimowicz рече дека законодавството кое ќе го овласти трети казино имаше само "50-50 шанса" на излегува за гласање во тековната законска сесија.Државата е, исто така, mulling посебна сметка што ќе се започне со отворен тендер за право да се изгради off-резервација казино orario chiusura казино saint vincent.
MGM Установи, кој е гради својата $950m MGM Спрингфилд да се впуштат во Масачусетс само преку границата од Исток Виндзор, ја изрази својата поддршка на овој закон и се закани дека ќе правно дејство доколку државата едноставно награди на комерцијални казино лиценца за племиња.Племиња' push за една третина казино во близина на Масачусетс граница беше јасно се наменети за да се спречи Конектикат жителите од патување надвор од државата да се коцка.Племиња се закани дека ќе остатоци нивните 25% слотови приходите споделување ако државата продолжува со отворен тендер за комерцијални казино.Во меѓувреме, минатата недела видов MGM ја воочи големината и завршни зрак на MGM Спрингфилд проект, кој треба да биде отворен во септември 2018 orari tavoli казино saint vincent. MGM Спрингфилд претседателот Мајкл Mathis не можеше да се спротивстави на извртување на нож, вели дека проектот е отворен за вработување било Конектикат казино работници кои ќе се најдат раселени по Масачусетс казино се отвора.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre холандија казино амстердам sloterdijk parkeren.