бесплатно симнување на пламнал 7 слотови

што е тексас холдем

Ете!На НАС коцкање приказни што се прави впечаток во 2013 година, или барем, оние што може да се сеќавам, затоа што некој во канцеларија направи падна некои сериозни mickeys во нашата eggnog.ОНЛАЈН КОЦКАЊЕ се ПОЈАВУВА АМЕРИКА OVERRIPE ЦРЕША Trivia фанови добија нов factoid да се сеќавам како Fertitta Интерактивни е Крајната Покер отиде во историја книги во април како прв државата санкционира не-horseracing сајт во сад да преземе вистински пари облог преку интернет.Крајната Покер имаше државната сите до себе до септември, кога Цезар Забава започна својата 888 Стопанства-напојува WSOP.com сајт.Невада имаше монопол тврдењето на НАС онлајн коцкање до ноември, кога Делавер промовирана на анте страна да стане првата држава да започне целосен опсег на онлајн коцкање опции, иако неговиот систем беше монопол на државната лотарија и самата држава содржи само малку повеќе луѓе отколку Torontonians кои имаат пуши крек со Роб Форд.Неколку недели подоцна, Њу Џерси спротивстави очекувања од започнувањето сопствен онлајн коцкање режим на време и (досега) без поголеми hiccups, и покрај тоа остварува оваа задача на далеку поагресивни временска рамка од Невада го зеде да го лансира својот покер-единствениот систем.Њу Џерси, исто така, имаше учество на многу повеќе коцкање компании од Невада, создавањето на првиот вистински тест за тоа како конкурентна внатрешни онлајн игри на пазарот ќе тавата од НАС на А POKERSTARS' ГРАДИНА (ДРЖАВА) НА КАМЕН Во јануари, зборот протекоа дека PokerStars имаше официјално поднесе игри лиценца апликација со Њу Џерси регулатори, потребно е следење на декември 2012 веста дека Ѕвезди го достигна договор за купување на Атлантскиот Клуб, Казино Хотел.Светла иднина beckoned како PokerStars вети дека ќе изгради огромен онлајн центарот за податоци во Атлантик Сити и swanky нова телевизија во покер соба на Атлантскиот Клуб.И кога Gov бесплатно симнување на пламнал 7 слотови. Крис Кристи потпишан на државата онлајн коцкање законодавство во пролет, Ѕвезди изгледаше како крвава генијалци.И тогаш тие не.Во Март, Цезар Забава – носење на стручно прилагодени Американски Игри Асоцијација (АГА) костим – лансиран за односи со јавноста broadside против Ѕвездите' Њу Џерси амбиции.Набргу потоа, зборот се шири дека Атлантскиот Клуб се обидува да се врати од својот договор, додека одржување на $11m Ѕвезди имале напредна тоа, потег потоа легитимирано од страна на судовите.Безстрашен, Ѕвезди потпиша нов онлајн партнерство со Одморалишта Казино Хотел, но во декември, Њу Џерси официјално нека Ѕвездите знаат дека нивните лиценца апликација нема да видиме зелено светло се додека не се реши нивното бавни Scheinberg проблем.ШЕЛДОН ADELSON ОТВОРА МОЖЕ да О'WHUP-ASS Лас Вегас Песоци honcho Шелдон Adelson е одбивност кон онлајн коцкање беше тешко тајна пред 2013 година, но ова беше година на неговиот презир morphed во полна throated презир бесплатно симнување на ацтеките богатство слот машина.

Adelson отиде од правење offhand коментари на јавните собири да се случува целосна Еремија; пишување на оп-eds, отворањето веб-сајтови, вработување лобисти, која се појавува на ТВ емисии и ветувајќи дека ќе ги поминат "она што е потребно" за да ставам онлајн genie назад во шишето, и дома и во странство.Многу како Cher, Shel се обиде да се врати назад времето на старите добри времиња кога коцкари е потребно да ги добиете сите dolled up и всушност ги напуштат своите домови за да се коцка, по што тие би drive home скрши, огорчени и пијан исклучување на нивниот задник.На ТУЛИ И МАЛТЕР КАЗИНА ОФИЦИЈАЛНО ВРВОТ ОД Atlantic City казина се на вистинскиот пат да ја сними својата седма година од годишниот приход се намалува, во голема мера поради зголемената регионална конкуренција, но 2013 беше прва година дека казина во соседните Пенсилванија започна со известување на своите годишни приходи се намалува.И ова е пред една орда на нови мега-казина се отвора во Њујорк и Масачусетс.Многу да Adelson е досада, некои од овие земји се размислува за онлајн коцкање, како начин на враќање на нивните коцкање mojo.На АГА е најновата Држава на Држави извештајот покажува казино приходи зголемување малку од 2011 до 2012 година, но држави со најголеми добивки сите вклучени нови казина цртање во looky-loos, е неодржлива новина фактор што создава голема gulfs помеѓу сјајна нови haves и dingy стариот have-nots.Дури и силни Невада покажува знаци на слабост, откако порасна речиси зависи од екстремни варијанса на VIP baccarat: ако во посета на Азија китови имаат добар месец, Невада е лоша, и обратно.СПОРТСКО ОБЛОЖУВАЊЕ УДИРА ДОЛУ НА ДВЕТЕ СТРАНИ НА 49 тоа е начин на заводот за социјални дејности. ПАРАЛЕЛНО Невада доби некои добри вести во февруари, кога федералниот суд, конзервирани државата е една игра спортски обложувања монопол со шлаканица забрана на Њу Џерси е обид да се третира како Невада е еднаков.Во ноември, сојузниот апелациониот суд, потврдена од оваа забрана, и додека државата е во потрага по Врховниот Суд поднесе жалба, шансите на Судот согласил да го слушнете случај не се големи.Обично, Канада зеде помалку драматичен патот кон разочарувачки обложување спортски фанови, дозволувајќи им на неизбрани членовите на земјата горниот законодавна комора да се водат од дебата на C-290 спортски обложувања сметка, додека Канаѓаните заборавив тоа постоеле.Во меѓувреме, НИ властите продолжија да попуштат на камшик на спортски обложувања операции смета дека се оперативни надвор од граници – и покрај легендарниот bettor Били Walters држи такви компании во голема почит – со преземање на одредување на Легенди Спортски сајт, Taiwanchik-Trincher куп, голем број на помали онлајн кредитна обложување операции и дури и extraditing BetUS човек Лари Hartman од Никарагва.На Taiwanchik-Trincher биста сам досега резултираше со предност forfeitures во вкупна вредност од $68m, па може да се очекуваат и на обвиненијата и ча-chings да продолжи.Канада не е во негова моќ за да се задржи на clampdown пред се, преземање на одредување на мотоцикл банда онлајн кредитна обложување операција на Супер Боул во неделата, но сајтот е назад на интернет во рок од дена. ZYNGA Е МЕУР се ПОЈАВУВА По некоја вечноста на надразнување инвеститори со визии на вистински пари, коцкање воз влече во станица со boxcars полн со пари, се борат социјална игра облека Zynga конечно започна неговиот прв онлајн коцкање нуди во пролет (само неколку дена откако април Будала е, во секој случај пропушти подтекст).Искрено, на убодни треба да е до кога велика БРИТАНИЈА се соочуваат со ZyngaPlus сајтови испадна да биде малку повеќе од загреани над Bwin.партија производи со Zynga логоа hurriedly stenciled overtop.Следните неколку месеци видов играчи дистанцираме во толкаво мнозинство, а Сталин-достоен чистка на една петина од својата работна сила, студио затворачи, нов извршен ДИРЕКТОР и губење на Facebook друштвени игри круна на ривалите Кралот што е тексас холдем. Zynga, конечно, дојде чисти со јули е Q2 заработка извештај – првата со вистински возрасни како извршен ДИРЕКТОР – да се признае дека тоа не можеше да се одржи на вистински пари шарада било подолго.Иронично, на компанијата споделување на цена се зголеми од трета и оттогаш престана да ги лаже своите креативно банкрот задник исклучување.ЦЕЗАР' ANNIS HORRIBLIS Цезар Забава може да се погледне назад во 2013 и имајте на ум неколку достигнувања, а не и најмалку важно на која е одржување на PokerStars надвор од Њу Џерси (засега, барем).Како Zynga, Цезар има направено онлајн коцкање како бел витез дека ќе vanquish злото кредитори во моментов врска опсада на Гери Loveman е (сликата на правото) трошните замокот, што значи неговата 2013 започне во двете Њу Џерси и Невада треба да биде причина за славење.Меѓутоа, сега таа возбуда е завршена, оние кои се онлајн приходи бројки подобро да бидат значајни, или на друго место на оваа царот ќе биде навистина изложени како носи без облека.Цезар, исто така, откачи исклучување неговото онлајн работење во посебна јавна лице/избега pod да ги заштити од матична компанија е $24b должнички товар, но тоа значи дека родителот фирма нема да уживаат во целосната придобивките од новата онлајн приходи поток.Цезар, исто така, успеа да се ослободат својот долг може малку дополнително одредување на патот, но Цезар' загуби низ првите три квартали од 2013 година, изнесува само под $1.2 б – на темпото на натпреварот или го победи минатогодишниот $1.5 б загуба – и набљудувачите се прашуваат колку долго шарада на одржливоста може да продолжи.Потребата за брз парични infusions конечно убеден Цезар да ги продадат своите Macau голф (во значителна загуба) и на компанијата Азија амбиции зеде уште еден удар во кнедли кога Јужна Кореја ја отфрли Цезар' казино конкурираат во текот загриженост дека компанијата нема да преживее доволно долго за да се заврши проектот.Непотребно е да се каже, овој тип на јавните smackdown нема да ви помогне Цезар во жестока конкуренција за еден Јапонски казино.Цезар се слични црни очи на домашен фронт по Масачусетс лошата нив со "несоодветни' четка, иако оваа декларација е сега предмет на судски спор.ЗАКЛУЧУВАЊЕ на ПОКЕР Заклучување на Покер ужива неколку години на лесно pickings во пост-Црн петок НАС онлајн покер пејзаж, но Џенифер Ларсон е луд воз навистина отиде на шини во 2013 година. Веќе се борат да парирам монтажа бавно-плати/не-плати обвинувањата од двајцата играчи и други кожи за Револуција мрежа, Заклучување едноставно престана овозможувајќи повлекувања во април, гениј потег што имаше за Заклучување е braintrust прашувате зошто тие hadn ' t усвои овој пари за заштеда тактика порано.Обезбедување brouhaha убеден Заклучување за да ги затвори своите форум посветен на TwoPlusTwo, се одлучуваат да отворат своите форум во кој поразителна зборови се ретко се слуша.Заклучување потоа лево Револуција за свој самостоен сајт, почнувајќи со "тој лажел/таа лажел' ПР војна со Револуција во текот дали Заклучување скокна или се наметнува, како и обвинувањата дека Заклучување користеле играч средства за купување на својот нов софтвер платформа.Без оглед, новиот сајт се покажа не повеќе подготвени/се во можност да плати на играчите, што доведува уплатата Skrill да престанат да дозволуваат депозити за да го Заклучите, ограничување Заклучување hilariously се обиделе да тврдат дека тоа го побарал.Забрана за чудо, дека дијамант во Заклучување на логото треба да се врати во неговата оригинална состојба како грутка јаглен некаде на почетокот на 2014 година. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre тоа е се притисне во покер.