господарот на прстените слот машина harrah ' s

најблиската казино во форт вејн индијана

Има една приказна од Лиз Бенсон во Лас Вегас Сонцето за Радост Kane страствен коцкар, кои рутински се трошат илјадници долари во Palazzo и нејзиниот награда за нејзиното покровителство беше шлаканица во лицето.Радост претходно уживал comped соби како честите коцкари не, но одеднаш имаше таа услуга искинале далеку.Како приказната оди во Лас Вегас Сонцето, два дена пред нејзиниот закажаното време на пристигнување за роденден оклопни, нејзиниот казино домаќин повика и рече одморалиште не би чест на comped три-ноќевање таа имаше се задржани два месеци порано.Наместо тоа, таа може да се плати редовни хотел курс на $750 за оние ноќи, домаќин рече.Како е дека за удар во забите?Но, сето тоа е дел од новиот бизнис модел се вработени од страна на матичната компанија Лас Вегас Песоци.Компанијата неодамна укинат на промотивни понуди испратија до коцкари ги поканува за comped останува во нивните својства.И add-on, промоции, како што се бесплатно во хотел останува, коцкање турнири за награди и попусти во ресторани и покажува имаат исклучување.Лас Вегас Песоци извршен ДИРЕКТОР Шелдон Adelson информирани Вол Стрит аналитичари за неговата стратегија на "Нема повеќе comped соби.Без храна и пијалаци.Не салон кредити.Ние сме продажба соби," Adelson рече.Имајте на ум, Лас Вегас Песоци не е само казино скалирање назад дополнителни надоместоци за коцкари поради неповолните бизнис услови, но тие се секако се доста порој во начинот на кој тие се случува околу неа.Тоа е речиси како да не се даде, знаете, она што за коцкари кои помогнаа да се изгради својата империја.Но јас отплесвам господарот на прстените слот машина harrah ' s. Adelson ќе го направи она што Adelson сака да се направи тоа никогаш нема да се промени.Но, тоа е да стане несреќна ситуација за коцкари кои претходно ги ужива овие comps како знак на благодарност за нивниот бизнис.Како што е соопштено од страна на НН Сонцето, Ренди Казна од казино консултанти парична Казна Точка Група во Лас Вегас, изјави за Adelson е стратегија "Може да го направи тоа тивко, без да се разговара за тоа јавно.. најблиската казино во форт смит арканзас. Тие во основа даде средниот прст на нивниот клиент база." Што и да се случи да се romanced и годеше, пред да се наведна?Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre најблиската казино во форт маерс.