Best odds winning slot machines

собна услуга мени

Австралија-листата трка и обложување спортски оператор TopBetta Holdings Ltd го погоди договор за да се стекнат Мелбурн букмејкер Луд Bookie.Во четвртокот, TopBetta најави дека неговата TopBetta Pty Ltd подружница се согласиле да се помири со Луд Bookie, кој ќе продолжи да работи под сегашната бренд идентитет во MadBookie.com.Луд Bookie, која беше формирана пред две години, може да се пофали 15k-силен играч база на податоци кој се претвори во текот околу$80m годишно.Договорот, кој останува предмет на одобрување од страна на Северната Територија Трки Комисија (NTRC) и трки тела, ќе видите TopBetta плати Луд Bookie е сопственици $100k пред се, со дополнително плаќање или (a) 24x Луд Bookie е просечната месечна нето игри на приходи во текот на 12 месеци по завршувањето на договор, или (б) $400k минус трошоци кои TopBetta очекува да се направат од интегрирање Луд Bookie работењето.Иднината на плаќање е да се направи или пари или TopBetta акции, или комбинација од двете, предмет на договорот од двете страни..Треба да TopBetta избираат да не го плати целиот куповната цена во готово, во Луд Bookie е сопственици имаат опција за купување на бизнис се врати од TopBetta по цена еднаква на TopBetta почетната $100k плаќање плус своите трошоци.Луд Bookie извршен ДИРЕКТОР Brett Luntz рече дека неговата компанија "не можеше да биде повеќе возбуден" на влезот на TopBetta семејство и вети Луд Bookie на клиентите ќе се чувствуваат исто best odds winning slot machines.
Luntz и клучниот кадар се согласија да остане во Луд Bookie контроли барем преку 12-месечен earnout период земјата клуб. TopBetta извршен ДИРЕКТОР Тод Бакингемската рече дека се справи нудат потенцијал за "брзо и значително зголемување на прометот за TopBetta е мало бизнис при додавање на значителни приходи се должи на повисоки приноси и заштеда на трошоци." Бакингемската рече стекнување на готови, активни бази на податоци "го прави многу смисла во индустријата дека има висок клиент стекнување трошоци" и TopBetta би се забавува слични можности како тие да се презентираат казино. TopBetta бизнис врти околу заштитен технологија платформи, кои ги спои онлајн спорт и трка обложување со фантазија wagering во која навивачите се натпреваруваат едни против други турнир-стил.Пред една година, TopBetta стекнале удел во Австралискиот дневен фантазија спорт и базен обложување технологија фирма Модерна Wagering Системи.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre собна услуга мени.