глобалните вести казино перење пари

две до казино без депозит бонус кодови

Франција е онлајн спортски обложување на пазарот објави 25% зголемување на прометот во Q1 2014 година, но вертикална беше осамен светла точка во инаку лош пазарот.Француски игри регулаторот ARJEL откри дека спортско обложување приходи се зголеми 22% €54m, во голема мера на силата на фудбалот wagering, што видов промет се зголеми од 29% до €154.9 м.Тенис промет зголеми на 7% до €39.5 m, кошарка беше до 41% €31.2 м и хокеј зголеми 87% €7.8 м благодарение делумно на Сочи Олимписки Игри.Фудбал изнесува 60% од wagers, проследено со тенис (15%), кошарка (12%), рагби и хокеј на мраз (3% секој), одбојка и ракомет (2% секој) и други спортови (3%).Во согласност со трендовите во текот на изминатите две години, онлајн покер доживеа најголем пад, со број на активен играч сметки паѓа 12% од година во година.Бројот на активни сметки учествува во готово игри падна уште потешко, со неделен просек надолу 21% да 98k.Турнир влегувањето надоместоци се стекна 9% €407m но парични игри удели падна 19% €1.2 б, што резултира со 10% од вкупните приходи одбие да €65m.Парични игри удели сега се 28% под бројките забележани во истиот период пред две години глобалните вести казино перење пари.

Horseracing, исто така, имаше тешка три месеци, со онлајн промет надолу 12% €269m, приходи надолу 8% €68m и бројот на активни онлајн сметки паѓа 5% до 148k.Бројките марка на трето директно квартал на опаѓање horseracing wagers и, повеќе ominously, на првиот квартал е традиционално една крајно време за песна оператори, што укажува на тоа 2014 година вкупниот броеви ќе падне и помалку од очекувањата.Соодветно на тоа, француски horseracing/обложување оператор Pari Mutuel Urbain (PMU) објави 3.4% пад во Q1 приходи за да може да €2.6 б глобалната игри на среќа и казино операции. PMU е mainstay horseracing операции покажа побрз пад, паѓа 4.5% €2.4 б, додека sportsbetting зголемен за 17% €57.6 м и покер стекнато 9.2% €151.8 м.Бруто маржи mimicked приходите трендови, со horseracing надолу 1.6% €619.8 m, спортски обложувања до 14.8% €11.8 м и покер до 6.4% €5.7 м.Обложување на операторот Франција Pari не може да се надеваме да одговара PMU е скала, но неговата Q1 бројките беа релативно посветла.Приходите на врвот €4m, приходи хит €150k и профитот хит €80k благодарност до 70% добивка во неговата обложување операции.Франција Pari е Sportnco Б2Б поделба, чии спортски обложувања клиенти вклучуваат PMU подружница Genybet како и NetBet и JOAonline, видов приходи се зголеми 87% €од 2,5 м, како промет на врвот €12m.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre глобалната коцкање индустрија пазарот големина.