монопол слотови бесплатни монети петок

рулет е невозможно да се победи

PokerStars ќе ја преиспита својата правила на трети лица, помош на софтвер, по поплаки од клиентите во врска со трето лице програма.Програмата е изградена со седиште во Лондон играч "skier_5", која нуди на корисниците теоријата на играта оптимални одлуки, додека дозволувајќи им на играчот да остане во контрола.Како што на програмата е да не се класифицирани како 'бот', PokerStars, досега смета skier_5 како прифатливи за употреба од страна на играчи, но некои клиенти се наведува дека програмата може да помогне да се трансформира добри играчи во светот-класа играчи.Софтверот исто така беше судено од страна на генералното покер заедница да има вкрстени линии во однос на автоматска игра монопол слотови бесплатни монети петок.
PokerStars' условите за одбележување на различни видови на софтвер кој може да се користи од страна на играчите.Додека "се забранува[s] надворешни играч програмите за помош," дека "даде нечесна предност на играчот," оваа предност е дефинирана како "какво било пример во кој Корисникот се пристапи или составува информации за други играчи надвор од тоа што Корисникот е лично набљудува преку Корисникот сопствена игра." Како одговор на претставки, PokerStars,' Покер Соба Менаџерот Стив Ден призна дека организаторот е "силно со оглед" го менува својот тековните политики во цел да се задржи игра фер за сите клиенти рулет се лажни или вистински. "Како што беше потврдено од страна на неодамнешните форум за дискусија, на тема на софтвер од трети лица во онлајн покер е многу сложен и непријатните прашање", рече Ден. "На инвеститорот неодамна заедничка нов софтвер со нас за евалуација и ние информирани него дека софтверот е дозволиво.Одлуката беше заснован на претпоставката дека статични референтен материјал кој не се менува во зависност од акција во рака, или било која друга променлива, е дозволено.Ова правило првично беше дизајниран пред неколку години така што Nash топ листите и други слични документи кои ќе биде дозволено да бидат референцирани додека играте рулет во. "Софтвер ние разгледа овозможува брзо и прецизно упатување на многу голем број на статички табели кои ја покриваат повеќето или сите пред-flop ситуации.Додека во рамките на нашите актуелните правила, овој софтвер оди преку ниво на помош ние сакаме да видиме софтвер обезбедување играчи во нашата онлајн покер соба, "Ден додаде.Денот, исто така, предложи операторот условите најверојатно ќе бидат сменети со цел да се забрани "било инструмент или референтен материјал кој нуди коментари или совети што оди подалеку од основното ниво, како стек-size-базирани почетна страна маси, одлуката дрвја или главите-up покажува дека динамички промени врз основа на играчот акција или картичка вредности." Ден наведени голем број на програми кои ќе се оцени како ограничено како на пример: "Ова е никој случај не значи целосна листа, но појдовна точка за да го покажат она што последиците предложените промени би било," Ден рече.Денот, исто така, рече дека реализацијата на новиот правилник, нема да бидат направени на најмалку 10 дена за да се овозможи на покер заедница да ги изрази своите ставови и мислења за новиот предлог.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre рулет е невозможно да се победи.