спиење кучиња како да внесете коцкање ден

е империја казино отворен на денот на благодарноста

Лас Вегас Песоци Корп ќе Го отвори Parisian, одморалиште украсени со половина-скала реплика на Ајфеловата Кула, во Macau на Септември спиење кучиња како да внесете коцкање ден.
13, компанијата рече понеделник во своите приходи повик со инвеститори.Песоци Претседател и извршен ДИРЕКТОР на Шелдон Adelson откри отворањето датум и нови детали околу $2.9 милијарди долари, 3,000-соба одморалиште на Макао е Cotai Лента пред кажувам инвеститори дека втората четвртина од приходите натопена 32.2% на $394.4 милиони евра, 41 центи за споделување, во споредба со $581.5 милиони евра, 59 центи за споделување, во истиот квартал пред една година.Приходите падна 9.3 проценти до $2.65 милијарди долари за кварталот кој заврши 30 јуни во споредба со $2.92 милијарди години.Најголем пад беше да се припише на компанијата перформанси во Кинески енклава, каде Песоци генерира повеќе од половина од нејзините парични текови.Сепак, компанијата беше охрабрена дека нејзините Macau операцијата во јуни покажа својата прва месечни од година-over-година перформанси зголемување од септември 2014 година е империја казино отворен денес. Акции се зголеми колку што е 4% во по-часа тргување.Со отворањето на Parisian, Песок ќе имаат 13,000 соби и четири меѓусебно поврзани места во Макао со четири перформанси центри, 2 милиони квадратни метри на конвенцијата простор и арена. "Тоа е една од најпознатите најубаво украсени јавниот простор за секој хотел во светот," Adelson рече на Parisian на крајот на конференцискиот повик. "Тоа е навистина, навистина прекрасен и нема да биде висока побарувачка хотел." Еден од потенцијалните недостатоци е што уште еден голем одморалиште — Стив Wynn е Дин Палата — ќе отвори три недели порано од Parisian Macau на Август. Adelson рече тој мисли на отворањето на Дин Палата ќе биде од корист за двете својства е империја казино отворена сега. "Тоа е само 20 минути пешачење од Венецијанскиот (Макао) на Дин (Палата)," Adelson рече. "Значи ние сме надевајќи се дека тој ќе го направи многу добро." Главниот Оперативен Директор Роб Голдстејн рече тој верува дека посетителите ќе стадото на двете својства на истиот начин луѓето патува во Лас Вегас за да видите нови места што се отвори на Лента во доцните 1990-ти години.Други моменти од конференцискиот повик: ■ Adelson рече дека компанијата ќе продолжи со дивидендната политика, 10.8 проценти повисоки од пред една година, во моментов се враќаат $2.88 споделување годишно со квартални 78-центи-a-акција дивиденда по кредити Септември. ■ Голдстејн рече планови се движи напред за компанијата 17,500-седиште, 400,000 квадратни метри Лас Вегас концертна сала.Песоци е соработува со Медисон Сквер Гарден Co., Azoff MSG Забава, Живеат Нација Entertainment Inc.и Дабови View Group да се изгради.Тој рече дека земјата се очекува да биде скршен во Песок Авенија помеѓу Koval Лејн и Менхетн Улица во почетокот на 2017 со објектот отворање на околу 18 месеци подоцна, кон крајот на 2018 или почетокот на 2019 е империја казино отворен на денот на благодарноста. ■ Песоци' Лас Вегас својства, На Венецијански и Palazzo, имаше 95 проценти вработување курс за на четвртина, а просечната дневна соба стапка беше до 3.9% на $240 online casino that accepts green dot visa. ■ Нето-приходи се искачи 3 проценти за компанијата Лас Вегас својства да $356.5 милиони денари за кварталот.Преглед-Весник е во сопственост на семејството на Лас Вегас, Песок Претседател и извршен ДИРЕКТОР на Шелдон Adelson..