холивуд казино tunica мисисипи телефонски број

златна дама казино најава мобилен

Век Казина има добиено одобрување од Мисури Игри Комисија да ги стекнат Isle Казино Кејп Girardeau и Лејди Среќа Caruthersville од Eldorado Места.Во јуни оваа година, Век Казина влезе во договор за стекнување на две Мисури казина, во прилог на Mountaineer Казино, тркачката патека и Одморалиште, кој се наоѓа во Западна Вирџинија, за такса од околу $107m.Стекнување на Mountaineer Казино, тркачката патека и да се Впуштат доби одобрување од Западна Вирџинија Лотарија Комисија во септември холивуд казино tunica мисисипи телефонски број. Isle Казино Кејп Girardeau, која се отвори во 2012 година, се состои од dockside казино со 41,500 квадратни метри на казино простор, 851 гејмерски машини, 24 маса игри, три места за јадење и забавен центар.Дама Среќа Caruthersville, која се отвори во 1995 година, карактеристики 21,000 квадратни метри на казино простор, 513 слот машини, девет маса игри, две места за јадење, а 40,000 квадратни метри комора и 28-простор RV парк.Договорот се очекува да се затвори овој месец, предмет на вообичаен затворање услови.Век Казина објави нето оперативниот приход од $52.9 m за Q3 2019, 22% пораст од година на година.Во меѓувреме, Eldorado акционерите се согласија спојување со Цезар Забава минатиот месец во стекнување договор во вредност од $17.3 bn. холивуд казино tunica ms вклучена цени.