тампа беј падови silks покер соба

анте

Фирмата зад Betway онлајн sportsbetting бренд, Супер Група Холдинг Компанија Ограничен, најави дека тоа е да се комбинираат со посебна намена, стекнување на компанијата (SPAC) пред публиката преку листата на њујоршката Берза.На Џернси-врз основа на претпријатието користи службено недела соопштение на детали што на $4.75 милијарди аранжман со Спортски Забава Стекнување Корпорација ќе се создаде нов долг-слободен компанија има околу $200 милиони на својот биланс на состојба.Таа изјави дека ова ново-во комбинација лице е дополнително да имаат полесен пристап до пазарите на капитал' така што да биде во можност " да се забрза својата глобална развојна стратегија,' вклучително и во поголемиот број на онлајн игри и sportsbetting на пазарот на сад.Рано влез: Супер Група Холдинг Компанија Ограничен објасни дека тоа во моментов е во процес на стекнување онлајн sportsbetting фирма Дигитални Игри Corporation преку посебен договор со цел да се даде пристап до десет Американски iGaming јурисдикции, вклучувајќи Њу Џерси, Индијана, Пенсилванија и Ајова.Таа изјави дека овој аранжман во моментов е во процес на "добивање на вообичаен регулаторни одобрувања' и ќе им овозможи на своите Betway sportsbetting бренд да расте своите стапало низ сад.Профитабилен проект: Neal Menashe служи како Главен Извршен Директор за Супер Група Холдинг Компанија Ограничен и тој се користи печатот да го изговара дека неговата фирма снимен $1.1 милијарди долари во нето игри приходи минатата година, заедно со околу $259 милиони евра во заработката пред камати, даноци, амортизација.Тој исто така откриваат дека овие бројки би можеле да погоди $1.5 милијарди долари и $350 милиони соодветно следната година пред подобрување повторно во 2022 на врвот $1.7 милијарди долари и $420 милиони евра.Прочитајте изјава од Menashe.. тампа беј падови silks покер соба. "да Стане јавно претпријатие ќе ни даде алатки за да продолжи да расте нашите водечки производ и технологија нуди и испорачува зајакнат бренд-управувано маркетинг стратегија.Оваа листа ќе позиција нас силно да остварат значителни глобалниот раст можности напред вклучувајќи ги во сад на пазарот и им овозможи на нас за дополнително да ја проширите нашите добри, лојални и ангажирани клиент база." Избрани здруженија: Супер Група Холдинг Компанија Ограничен откриле дека нејзините Betway онлајн sportsbetting бренд има партнерства со мноштво на професионални спортски тимови, вклучувајќи го и Бруклин Мрежи, Чикаго Булс, Лос Анџелес Clippers и Златна Држава Воини франшизи на Националната Кошаркарска Асоцијација (НБА).Тој изјавил дека овие сојузи дополнително се кандидира на Вест Хем Јунајтед од англиската Премиер Лига и оставете ја за подобро да се остварат на глобално iGaming пазарот кои се очекува да бидат во вредност од над 100 милијарди долари од 2025 покер турнир купи во правилата. Познатиот репутација: Ерик Grubman, Претседател на одборот за Спортски Забава Стекнување Корпорација, се користат печатот за да се опише Супер Група Холдинг Компанија Ограничен како поседување на "досие за глобалниот раст и силен биланс на состојба'.Тој исто така тврди дека фирмата е 'сржта на ДНК е вкоренета во дигиталната технологија "и дека" оваа дозволи тоа профитабилно да внесете " клучни пазари ширум светот.' Grubman изјавата се чита.. покер турнир big blind.
"Neal и Супер Група Холдинг Компанија Ограничена е разновидна и мулти-талентиран глобалниот тим има голема playbook за како успешно лансирање и постигнување на профитабилен пораст во нови пазари и ние со нетрпение очекуваме да партнерство заедно со нив на оваа возбудлива следната глава, се покажува како јавна компанија." анте.