кингстон дабови 3 во 1 покер масата

покер со гил mass effect

Канадски суд ги отфрли високо-ролери е обид да се избегне плаќање на $11.1 м коцкање долгот да Сингапур е Марина Беј Песоци казино.Во февруари 2013, коцкар име Jian Tu ака Tu Jian истрча до кредитна обележје на С$9.94 m во МБС, која е во сопственост и управувани од Лас Вегас Песоци.Една година подоцна, МБС поднесе изјава за побарување во текот Tu е неподготвеност да се почитуваат оваа маркер, и МБС примени стандардна пресуда против Tu во јуни 2014 година кингстон дабови 3 во 1 покер масата. МБС, кој не е срамежлив за извршувајќи ја својата regretful Вип, на крајот следи Tu надолу за да Markham, град само надвор од Торонто, каде тој ужива статус на постојан престој.МБС поднесе барање во Канада да ги искористи Tu локални средства и направи повеќе обиди се да им служи на судот на Tu преку редовни и регистрирани e-mail и курир помеѓу јули 2014 година и јануари 2015 година кингстон wa точка казино.

Очигледно реализација на тој беше заробиме, Tu поднесе предлог да го разреши Канадскиот постапка, врз основа на неговото тврдење дека договор за кредит со МБС е предвидено дека секој спор треба да се постапува од страна на Сингапур суд kingsburg снег покер кандидира 2021. Tu сопругата на поднесено барање дека нејзиниот маж никогаш не добил никакви од МБС' се обидува да му служи со судот на неговиот Канадски престој, бидејќи тој би бил на патување.Претходно овој месец, Онтарио Врховен Суд на Правдата Шон Dunphy кучка-удира Tu обиди да здолниште одговорност, вели дека судот е "не песокот игралиште каде не-overs може да се очекува на побарувачката" покер со гил mass effect.
Dunphy отфрли Tu е "ќелав, втората рака тврдењето" да се биде blissfully свесни дека МБС се грижи тврдења против неговите Канадскиот недвижности покер со пријателите веб прелистувач. Dunphy продолжи да се каже дека тој би го направил "прилично очигледно заклучок" дека Tu има "нема сериозни одбрана на заслуги" од судот и може да се види без оправдување "освен одлагање" за Tu напорите за пренос на предметот назад до Сингапур судовите.Во меѓувреме, МБС' crosstown ривал Места World Sentosa фатени некои казино претвора во рогоносец во текот на викендот.Во неделата, на службениците и на Кривичната Истрага на Одделот за Казино Криминал Истражни Гранка уапсени четворица турски државјани осомничени за colluding нивната игра на RWS игри маса.Ако биде осуден, го тројца мажи и една жена се соочуваат со казни до С$150k и затвор stints до седум години.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.