постои казино во близина зими ca

seneca нијагарините казино во центарот на градот бафало

Минатото доаѓа тропа на Paddy Power Betfair вратата на рерната на велика БРИТАНИЈА-листата букмејкерот годишен состанок во средата.Недела Тајмс објави дека PIRC, влијателниот советодавната група, повикал на друштвото акционерите да се воздржуваат од гласањето на компанијата заработувачка извештај, бидејќи на "загриженоста околу раскинување договори." Во давајќи им на нејзините совети, PIRC има потсети акционерите на она што тој го опиша како смешно излез пакет за заминување Paddy Power директори, вклучувајќи ги и поранешниот Paddy Power извршен ДИРЕКТОР Енди McCue постои казино во близина зими ca. McCue, кои успешно водени Paddy Power преку своите +£6 милијарди спојување со Betfair, се изјасниле дека имаат вкупно плати пакет на €700,000 (US$765,695) во плата со €536,000 ($586,303) во бонуси и €170,000 ($185,954) пензија seneca нијагарините казино corner suite. McCue има дополнителни бенефиции од €2.3 милиони ($2.52 милиони евра) во PPB акции.Групата вели дека една четвртина од акционерите гласаа против компанијата заработувачка минатата година seneca нијагарините казино размена на валута. PIRC, исто така, повика Paddy Power акционерите да застане против предлог кој ќе го отвори патот за управниот одбор да се овозможи откуп на најмногу 10% од акциите на компанијата, додавајќи дека на советодавната група на одборот беше дадена "нема јасно оправдување" за план.Ова не е прв пат дека PIRC се судрија со Paddy Power текот на масти чекови со оглед на неговото заминување директори.Во 2015 година, PIRC праша инвеститори да се спротивстави на Paddy Power извршен ДИРЕКТОР Breon Corcoran е г 11.5 милиони евра бонус пакет.Работната група укажува дека онлајн обложување фирма не успеа да објави детали од Corcoran и финансиски директор Алекс Gersh вкупниот 2015 плати, кој се очекува да се добие £700,000 и г 440,000, соодветно.Додека групата се смета за Европа е најголемиот корпоративното управување и акционер советодавни консултантски услуги, само мал дел од еден процент од акционерите ги следат консултантски совет.Во врска со вести, Институционалната Акционер Услуги исто така го зголеми своето веѓа за престанок плаќања и прашање на ниво на објавување на цели кои се директори мораше да погоди да се постигне бонуси.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre seneca нијагарините казино во центарот на градот бафало.