колку продавач прави во казино

најголемите покер соба во нас

Покер се враќа во Јужниот Пацифик како Нова Каледонија Покер Отворени се враќа во 2015 година, со една недела долго фестивал на покер, која кулминира во три-ден АУ$1,400 Главниот Настан.Понекогаш buy-in-се само не се важни; сето тоа е за локација, локација, локација, и што подобро место за да играат некои покер, ужива во сонцето и, генерално, loll околу, од Нова Каледонија.Ако сакате да заработите вашата Нова Каледонија Hendon Моб знаме, тогаш сте во среќа.На Noumea Гранд Казино, со седиште во главниот град на француски Посебни Collectivity на Нова Каледонија, во Јужниот Пацифик, е домаќин на вториот настап на Нова Каледонија Покер Отвори (NCPO) во Март 2015 година колку продавач прави во казино. Книжниците на PokerAsiaPacific се скрши на вестите на настанот.Тоа ќе се кандидира помеѓу 24-31 Март, и ќе има седум настани, кулминирајќи во АУ$1,400 Главниот Настан што ќе се одржи во текот на три дена 28-31 Март 2015 година колку слот машина трошоци. Овој настан се организира од страна на Австралиската Покер Сала на Famer, и Светската Серија на Покер (WSOP) бразлетна носителот, Мел Јуда, и организаторите имаат љубезно додаде АУ$13,000 на наградата басен.На инаугуративната настанот привлече 250 учесници, и локалните Teva Tevita направена првата награда од $69,474, по врвот на областа во која беа вклучени сака на Азија Пацифик Покер Турнеја (AAPT) Мелбурн победник Били 'На Cros' Argyros – кој завршил шести во настанот.Несаканите настани вклучуваат Pot Limit Omaha (PLO), No-Limit Hold ' em (NLHE) и мешавина на две.Исто така, ќе биде мега сателити за Главниот Настан и тимот на PokerAsiaPacific ќе биде на рака да се обезбеди живеат турнир известување услуги.Раните птици, па дури и може да се добие во некои врвен сместување стапки, па ако не сте го посетиле островот Нова Каледонија пред – и јас се сомневам дека повеќето од вас – да минете во текот на PokerAsiaPacific веб-сајт и да го провериш.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre најголемите покер соба во светот.