како да ги добиете парите назад од коцкање онлајн

blackjack pourable driveway crack filler

Њу Џерси игри регулатори предупредуваат Атлантик Сити казина дека тие нема да се нудат спортски обложувања оваа фудбалска сезона, освен ако тие светлина, оган под нивниот софтвер кодери.Овој викенд, на Асошиетед Прес, цитиран Њу Џерси Поделба на Игри за Спроведување на законот (DGE) директор Дејвид Rebuck предупредување AC е казино оператори да ги достават своите спортски обложувања софтвер за тестирање до крајот на бизнис во понеделникот (16) или ризикуваат дека тие нема да бидат одобрени, да им понуди правни wagering во времето за претстојните МАК сезона.Без да се понуди специфики, Rebuck рече голем број на оператори допрва треба да ги достават своите спортски обложувања платформи, како на една недела порано.На DGE предупреди казино оператори на 9 јули дека часовникот беше темпирана на нивната технологија тестирање, со оглед на регулаторот е потребата за "разумен износ на време да се оцени и да се тестираат сите на ова." На МАК сезона официјално удари надвор четврток, 5 септември како да ги добиете парите назад од коцкање онлајн. Доцна во понеделникот, на Асошиетед Прес објавија дека DGE добил пет дополнителни спортско обложување апликации – два за земјиште-базирани wagering и три за мобилни обложување – иако регулаторот одби да се идентификуваат кандидатите со името.На АП рече дека двете Цезар Забава и Златна Грутка беа меѓу кандидатите, со Цезар во потрага за да додадете мало обложување на Harrah ' s и Bally е како и мобилни обложување на сите три од своите AC места, додека Грутка бара и мало и мобилни одобрување како да се добијат пари од парични журки казино. IGT НА ВЛАСТ FANDUEL ГРУПА ЊУ ЏЕРСИ ОБЛОЖУВАЊЕ ПЛАТФОРМА Во други Њу Џерси обложување вести, коцкање техника фирма Меѓународни Игра Технологија (IGT) објави дека ќе обезбеди спортско обложување платформа за FanDuel Група – за која се појави од последните спојување на дневни фантазија спорт оператор FanDuel и велика БРИТАНИЈА-листата Paddy Power Betfair е НИ-соочува бизнис – во Њу Џерси.Планот е да се интегрираат Paddy Power Betfair е цените, тргување и управување со ризик способности во нарачана интерфејс на IGT платформа, од кои сите ќе работат под FanDuel бренд во Њу Џерси.Огласот беше определен за овој викенд е лансирањето на FanDuel-брендирани sportsbook во Њу Џерси е Meadowlands тркачката патека, по страните се потпиша на обложување се справи минатиот месец.Песната, наводно, се постапува во текот $1m во wagers во неговите први два дена на работата — и покрај некои очигледни налепница шок на книгата на цените на одредени обложување пазари — со церемонијалниот првиот облог поставени од страна на долгогодишен њу џерси коцкање се залагаат Ray Lesniak.За момент, Meadowlands wagering е целосно преку шалтер, но IGT вели дека само-услуга киосци и други малопродажни услуги кои се доаѓа наскоро, како и на интернет и мобилни wagering, во очекување на формално одобрување од страна на DGE blackjack promotions join the team. IGT има долгогодишно искуство во обезбедување на спортски обложувања технологија во Невада во име на MGM Места казина, како и за MGM во сопственост на Borgata казино во Атлантик Сити blackjack pourable driveway crack filler. IGT беше, исто така, неодамна откри како единствен понудувач за да се обезбеди wagering техника за Род Ајленд е казина и има широк обложување надвор од САД, вклучувајќи ги и Италија.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre blackjack quit while you're ahead.