совети како да го победи покер машини

седат и да одат стратегија покер

Saipan казино оператор на Империал Пацифик International (IPI) сака да започне да нуди онлајн коцкање, бидејќи не сте веќе имаат доволно недовршени проекти на неговата плоча во моментот.Во среда, во Домот на Претставници на Заедницата на Северните Маријански Острови (CNMI) се одржа јавна расправа на HB 21-31, кои ќе го овласти секоја од CNMI три senatorial области (вклучувајќи Saipan) на опција за воспоставување на онлајн коцкање операции, кои ќе бидат набљудувани од страна на Заедницата Казино Комисија (CCC).Куќата Игри Комисија го одобри нацрт-законот во април, но законот беше вратен на комитетот по CNMI јавниот Обвинител на канцеларијата изрази загриженоста во врска со законот "практични импликации и спроведување предизвици." Други CNMI политичари изразија unease дека законодавството е унапредување без никакви јавни расправи на контроверзна тема.Во средата, на комитетот се одржа првата јавна расправа, и CCC извршување директор Едвард В. Deleon Guerrero изрази загриженост за тоа кој ќе им биде дозволено да пристапите CNMI-лиценцирани коцкање сајтови.На CNMI е НИ заедницата, и НАС-лиценцирани онлајн коцкање операции не се дозволени да се прифати меѓународни клиенти совети како да го победи покер машини.
Deleon Guererro, исто така, побара од комисијата да се изјасни дали законот ќе дозволи повеќе онлајн licensees или ограничување онлајн операции на ексклузивна на услуги.Бидејќи IPI е Saipan е само лиценцирани казино оператор, законот може да заврши се уште еден подарок за perpetually бори IPI седат и да одат покер турнир во близина на мене. IPI е на повторно вклучување/исклучување-повторно извршен ДИРЕКТОР Марк Браун се појави на сослушувањето да се осигура дека членовите на комитетот смета дека неговата компанија е "многу про-онлајн игри на среќа." На Marianas Различни цитирани Браун вели тој беше само таму како набљудувач, додека истовремено во која се наведува за евиденција дека IPI беше "многу во корист на онлајн игри." Deleon Guererro истакна дека IPI е претседател имаше информирани него дека IPI е "подготвен да се направи" онлајн коцкање, дури и ако тоа "ќе бараат некои инвестиции за нивниот дел." Рече инвестиции ќе се покаже малку полесно сега дека компанијата се најде себе $500m шеќер татко во Јапонски недвижности и финансиски производи фирма GCM Ltd.Колку е поголема прашање е дали IPI е опремен за да додадете уште една димензија на неговата веќе overburdened to-do листа.Компанијата неодамна побара уште еден продолжување на рокот за завршување на неговата Империал Палас одморалиште, дури и како тој се обидува да ја преземе контролата на mothballed Мариана Resort & Spa, една задача што требаше да биде завршена до средината на Мај, но се чини не поблиску до завршување седат и да одат покер турнир. IPI е постоечки казино операции – кои резервирано нето загуба од $378m минатата година – може да се соочи со дополнителни предизвици од тековните НАС-Кина за трговска војна.Оваа недела, Кина Министерството за Култура & Туризам предупреди Кинески граѓани да не патуваат во САД, врз основа на "честа појава на престрелки, грабежи и кражби." Предупредување е во сила до 31 декември седат и да одат стратегија покер. Со оглед на тоа дека CNMI е дел од НАС, и IPI е казино операции зависи речиси целосно на Кинески коцкари, некои CNMI pols изразија загриженост дека IPI – и целокупната CNMI туризмот – ќе биде до крик ако Кинески советодавни е строго се спроведуваат.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre колку години да се добие во казино.