Kktc казино јас ilanlar

бренд нови онлајн казино сад

БОСТОН — Дин Места има освоено натпреварот за профитабилен Бостон-област казино лиценца, besting ривал Mohegan Сонце во голема мера на силата на својата $1.6 милијарди проект за економски развој на потенцијалот.На Масачусетс Игри Комисија гласаа 3-во-1 вторник за доделување на лиценца за Лас Вегас казино гигант, кој сака да се претвори во поранешната хемиска фабрика сајт на Мистичната Река во Еверет во gleaming казино комплекс.Конечниот глас се очекува во среда по Дин формално се согласува на условите на регулаторите се предвидени.Лиценцата е трета комисијата има issued kktc казино јас ilanlar. By закон, тоа може да овласти лиценци за три регионални одморалиште казина и еден слот салон.Дин Установи Претседател и извршен ДИРЕКТОР Стив Wynn се вели во соопштението тој се надева дека одлуката ќе помогнат да се олесни напнати односи меѓу казино, Бостон и некои соседни градови kkh монако казино црна или црвена.
"Ние очекуваме дека сега дека одлуката е направен, сите ќе најдете многу полесно да се поврзуваат една со друга, се продолжи со работа на создавање на работни места и градење на подобар живот за граѓаните на Еверет и околните заедници во Поголема Бостон област", рече тој.Еверет Градоначалникот Карло DeMaria рече одморалиште, која Дин touts како најголема приватна проект за развој во државата во историјата, претставува огромен поттик за неговиот економски бори градот kktc казино нема s n r. "Тоа ќе биде снежни топки дека само добива се поголем и поголем", рече тој бренд нови онлајн казино сад. "Нема да го признае град Еверет се надевам дека во последните десет години.Ние веќе не ќе се задник-крајот на Бостон." Mohegan Сонцето, кои беа предложени од $1.1 милијарди казино на Suffolk Падови коњ тркачки песна во го почитуваат, рече дека е "крајно разочарани" и се уште верува дека неговиот предлог "сретна или надмина" сите на комисијата услови.Регулаторите оценет племе во сопственост на казино план пониска бидејќи се појавија повеќе фокусирани на цртање приходи од Бостон-област на жителите и не посегнување на својот предводник на Конектикат казино е клиент база.Без Mohegan Сонцето проект, Suffolk Падови, државата е осамен останатите чистокрвни коњски трки песна, рече дека тоа, најверојатно, ќе биде принуден да затвори, "што резултира со невработеноста, несигурноста за многу напорно луѓе." Во меѓувреме, анти-казино активисти нарекува Дин предлогот "неверојатно недостатоци" и "завиткани во борба." Тие ги повика гласачите да го одобри ноември е гласачки прашање да го укине државата казино закон и ефикасно спречување проекти како Wynn е одморалиште од отворањето заедно.Вторник одлуката капи месеци од јавен надзор над две висок профил планови.Дин, имено, се соочуваат наводите дека осудените криминалци би профит од нејзината договор за купување на Еверет земјиште, во кршење на државата коцкање прописи.Но, комисијата е истражни персонал одредува компанијата имаше доволно разрешат тие проблеми.Дин, исто така, feuded со јавно Бостон Градоначалникот Мартин Walsh администрација.Во соопштението, градоначалникот рече дека неговата администрација е оценка на панел одлука.Тој рече дека Дин е тековната финансиска компензација понудата на Бостон, кој зголеми на повеќе од 75 милиони долари во вторникот, останува неприфатливо.Дин пренесат на голем број на барања од регулатори за време на финалниот постапки, вклучувајќи договор да предложи алтернативни решенија за својата 27-приказна стакло хотел кула.Компанијата, исто така, се согласи да плати повеќе кон долгорочни планови за решавање на сообраќајот преку дискриминација во вработувањето Плоштад во близина на Бостон.На комесари на крајот беа убедени Дин план подобро да одговорат на она што државата, пратениците имаа предвидува кога тие донесено законодавство во 2011 година, овозможувајќи за казина.Комесари, истакна дека Дин ветил дека ќе ги плати работниците подобро плати и предложеното трошење милиони долари повеќе во трошоците во градежништвото од Mohegan Сонцето.Постапувајќи Игри Претседателот на Комисијата Џејмс McHugh, на осамен глас на несогласување, изрази сомневање дека Дин проект всушност би можеле да се отвори на време, со оглед на предизвиците во решавањето на Бостон е сообраќај се однесува и на животната средина расчистување на околу 30 хектари сајт.Претходно, комисијата доделени лиценци за MGM Места Меѓународни за $800 милиони одморалиште во Спрингфилд, во очекување на ноември укинување гласање; и да Penn National Игри за своите $225 милиони слотови салон проектот на Plainridge подигнат трки песна во Plainville. бренд нови онлајн казино велика британија.