е црниот јастреб казино во shawnee оклахома отвори

cristal казино gda sk покер

Една Недела во Животот на Кејти Dozier По Црн петок разбиена сите над глава со многу густа, стап, Кејти Dozier стана еден од многуте кои мораа да заминат на У С со цел да продолжат да го прават она што таа го прави најдобро.27-годишниот професионален мелница е игра за околу осум години по подигање на играта во Државниот Универзитет на Флорида.Но, како и многу талентирани покер играчи, Dozier има многу стрели во неа quiver.Таа е ко-автор на две покер книги: "На Superuser" и "Про Покер Стратегија: На Врвот Вештини", за која таа го напиша со својот сопруг Collin Moshman е црниот јастреб казино во shawnee оклахома отвори.

Dozier е исто така покер тренер, писател и мајка на куче, наречен Вилбур.Ние фатени со Dozier како што таа беше решавање во нејзиниот нов полно работно време, живот во Мексико.Може да ти ја опишуваат вашата онлајн распоред на минатата недела?Јас само што ги заврши мојата полно работно време, се движат во Мексико (пред мене патуваа и назад меѓу Вегас и Rosarito да се игра онлајн).Јас одигра доста онлајн, но Мајка ми дојде да ме посети од Флорида, па се разбира јас го зеде време надвор додека таа беше тука, па ние би можеле да поминат некое време заедно.Колку раце / турнири не ти се игра?Играв околу 650 турнири минатата недела, и иако јас не сум логиран на моите часови, јас обично се игра некаде околу 70 часа неделно.Разговараат нивоа ќе се игра и вашиот bankroll менаџмент правила?Од мојот ангажман со Тимот Moshman, Collin е покер staking и тренер за бизнис, сум видел некои непријатни downswings, и сум bankroll nit!Лично, мојот најлош downswing се врати кога бев мелење супер турбо SNGs, и јас падна шокантно износ на buy-in-исто како и јас се пресели да се игра $75 игри.Овие денови на интернет, јас сум играње MTTs и MTTSNGs, до околу $60 ниво.Ми се допаѓа одржување на поголем bankroll отколку што всушност треба, бидејќи; во случај на downswing тоа ги отстранува малку потенцијал на стресот.Така на платите пред се, како не ќе го направи минатата недела?Минатата недела бев до околу $2.2 к.Како ќе го дефинирате успехот како онлајн мелница?Тоа може да биде тешко да не се резултатите ориентирана кога дефинирање на сопствениот успех ниво во покер, бидејќи на крајот на краиштата тоа е играта сите за победа на пари.Како што јас бев исполнет мојот годишна традиција доаѓа со моите цели за 2013 година, сакав да излезе со оние кои не беа супер резултати ориентирани– затоа што нешто како "сакам да победи на WSOP настан" сигурно е еден гол, но имам малку контрола врз тоа како јас се направи во еден турнир.Така, ми дојдоа со цел да се игра 15,000 турнири оваа година.Во овој момент, јас сум одигра малку под 4.000 лица, па јас треба да бидат способни да го надмине мојата цел и да игра најмалку 20.000 евра е црниот јастреб казино се отвори. Секое време имам губење на ден, јас се однесуваат назад кон како многу игри што сум одиграни досега и која помага да се задржи ме фокусирани на долг рок.За мене, успех во покер е за сите се гледа на долг рок и постојано се стреми да биде подобар играч.Ако имам лоша недела онлајн, јас се уште може да се чувствуваат како тоа е успех, бидејќи јас ќе трошат многу повеќе време за учење, и јас ќе бидам поблиску до притискање на бројот на игри јас план за играње на оваа година.Она што е мелење постави како?Јас се преклопуваат/плочки мојот маси на 30 - " следење, иако мило ми е што ќе го донесе ова– јас имам друг монитор во мојот плакар дека сум заборавил да кука-до мојот подесување по потег!Мојата канцеларија е во една од нашите гостин спални соби, и покрај тоа што живеат во океанот, пред condo јас всушност го избра да не се океанот погледни бидејќи отсјај од сонцето може да го направи тоа навистина тешко да се види сите мои маси.Колку табели дали ќе се игра?Бројот на табелите јас ја играат варира неверојатно, на почетокот или на крајот на сесијата ќе имаат само неколку игри, но средината на сесијата ќе се обично имаат над 25 игри случува одеднаш.Јас изградена назад до тој број, бидејќи добивање назад на интернет, и сега таа се чувствува удобно за мене.Колку долго дали ќе играат за?Како турнир играч, во недела се мојот најголем ден, и јас обично ќе игра за околу 12 часа.Останатите денови се разликуваат многу, но тоа е реткост за мене да се игра сесија што е под околу 7 часа.Она што не е типична работна недела изгледа како за вас?Повеќето недели, јас само да се земе еден ден надвор од игра.Јас се користат да се земе само еден ден само ретко, но јас сфатив дека јас ја играат подобро ако јас имам некои мала количина на време секоја недела дека не вклучува покер.Обично се будам околу 10 часот, и да работат на она што пишување проект имам.Потоа, околу 11:30, Collin и јас земам Вилбур за прошетка на плажа.Ова е една од најдобрите делови од мој ден, и ние имаме експлозијата наоѓање на море рдокви да се фрли за Вилбур да се извлече!Ние тогаш ќе дојде дома и јас ќе го направи појадок – обично пржени јајца со chillies за на Мексиканската талент.Тогаш е време да ја погоди маси.Кога ќе завршите, обично некаде околу 10:30, одиме на уште една прошетка, тогаш јас се направи вечера– најчестите се бифтек со guacamole и кактус, и ќе се види на филм.Зборуваме за вашиот HUD set-up?Јас секогаш играат со HUD, и сега употреба Држете " ем Менаџер.Најважните статистика за мене се навистина обични терени– VPIP/PFR, но јас го користам на "поклопката за да го украдат" и "поклопецот на 3-бет" многу премногу.Да се вклучат обука и ревизија во недела?На мојот ден од играње, јас преглед моите сопствени игри, и потоа да се донесе до било интересно рацете, каде што сум сигурен на мојата линија со пријатели и Collin.Не користите онлајн обука сајтови?Јас се направи видеа за DragTheBar и PokerStrategy, од кои и двете имаат голема колекција на видео записи.Она што за покер книги?Дали имате одредена омилени?Со целосна пристрасност, морам да го кажам мојот сопруг е книгата "Седат 'n Оди Стратегија" поради тоа што го менува нашите животи.Кога Collin доби прифаќање од 2+2 дека тоа требаше да биде објавен, ние бевме во Монако за EPT Финалето.Бев само еден неврзан играч тогаш, но јас знаеле во тој момент дека покер ќе биде голем дел од нашите животи засекогаш.За среќа, јас сум бил во право за тоа дека досега!Она што беше повеќето досадни нешто што се случило со тебе минатата недела?Во средината на ноќта, ми се постигне во текот на мојот ноќната за моето шише вода.Јас го пропушти и тропнал на отворите шише во отворена фиока на ноќната, кои насилно падна над.Мојот Поттикне нови Допир и мобилен телефон двајцата беа во фиока и доби оштетувања од вода.Мојот телефон преживеале, мојот Поттикне не.Јасно имав прилично голема недела, ако тоа е најлошото нешто што се случило со мене!Она што е вашиот најсреќниот момент оваа недела?Прославувањето на Collin роденден со Мајка ми!Знам многу луѓе тврдат дека ова, но јас навистина мислам дека ја имаат најдобрата Мајка на целиот свет!Таа е толку креативна, забава и поддршка на мојата кариера, иако таа не знае како да се игра покер.Мајка ми и јас го фрлил пчела тематските роденден за Collin (затоа што тој случајно се праша за таа тема, веројатно без да сфатат колку е сериозно мајка ми и јас се земе партија планирање).Ние облечени Вилбур како пчела, па дури и направи пчела торта.Кога не ти се смеат најтешко и зошто?Се смеев најтешко кога јас paraded Вилбур во својот костим пчела!Вториот, кој беше се смее на себе, за случајно зборуваат француски, наместо на шпански за да Мексиканскиот security guard!Било солзи минатата недела?Јас не плачам, но утро дека Мајка ми остави навистина пропушти нејзиниот, и ако јас hadn ' t имаше покер да се фокусира на, јас би можеле да се плачеше.Што правите кога не се игра покер?Јас навистина уживаат во готвење, како и отидов на кулинарски училиште по колеџ.Јас, исто така имаат љубов на пост-модерната уметност, и сликарство.Јас како читање, пишување, патуваат, гледање филмови, играње табла игри, учење за вино, и пеење во туш.Мојот виновен задоволство е читање Британски таблоидите дека Мајка ми ме праќа по нејзините патувања во Лондон.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre црисс крстот покер бесплатно онлајн.