покер со пријателите онлајн бесплатно

џекпот на партијата слободни слотови не преземете

Атланта професионални спортски тимови продолжение напори да ја легализира спортско обложување во Грузија оваа недела, кажувајќи репортери кои се регулирани wagering ќе бидат благодет за државата и за интегритетот на нивните натпревари.На Атланта Braves, Атланта Соколи, Atlanta Hawks, и Атланта Обединетите формирана Грузија Професионален Спортски Интегритет Алијансата минатата година.Мисијата беше да се аргументира дека нелегално wagering е многу поголема закана за нивните натпревари од регулирани обложување некогаш може да биде.Формирањето на алијансата беше прв, дојавени од Atlanta Journal-Уставот во ноември покер со пријателите онлајн бесплатно. "Ние сметавме дека тоа е важно што ќе се формирани на овој сојуз, така што ние би можеле да се советува на Законодавната власт, ако тие се случува да се разгледа изготвување законодавство," Атланта Braves претседател и извршен ДИРЕКТОР на Дерек Шилер, изјави AJC покер en санта круз боливија. "[Алијансата сакате да се обезбеди] дека оваа активност – што се случува веќе добива регулирани во вистинскиот начин, и за нас, поважно е дека ние се осигурате дека интегритетот на спортот е зачувана." Во четвртокот, Атланта Соколи претседателот на Рик McKay, изјави Атланта Прес-Клуб дека луѓето облог огромна сума на пари нелегално во државата, најчесто преку мобилен обложување.Во државата Џорџија, тоа е мисла да биде $1.5 милијарди долари беше wagered минатата година, нелегално," McKay, рече за време на тркалезна маса. "Јас гарантирам дека тоа е залог на телефон." Тимовите кои тврдат дека се легализира обложување може да се спречи интегритет прашања, благодарение на регулирање и следење.Спротивно на тоа, нелегално обложување се случува под маса, зголемување на интегритетот закани.Дополнително, легализирани wagering, најверојатно, ќе се зголеми фан ангажман, обезбедување на директна корист за тимовите себе. "Мислам секако, ако луѓето се повеќе ангажирани поради што, тоа е голема работа," Шилер рече покер со пријателите онлајн. "Но, ако коцкање на спорт не се случи во законски начин, ние знаеме што се случува илегално." Се обидува да ја легализира спортско обложување во Грузија се излезе во последниве години.Сепак, напорите да се поттикнат за уставен амандман да се овозможи таков коцкање проширување не успеаја во минатото.Тимовите тврдат дека спортско обложување можат да бидат овластени со донесување закони, наместо.Секое проширување на коњ тркачки или казино коцкање бара уставниот амандман во Грузија.Адвокатите во државата законодавната власт кажаа пратениците дека дури и ако тоа може да биде можно да се протнат низ спортско обложување преку редовни законодавство, тоа би можело да биде попаметен и побезбедно да го стори тоа преку еден амандман.Ако ние се случува да се овозможи спортско обложување, и повеќето други видови на обложување, мудриот разбира, на безбедно се разбира – и со цел да им даде на луѓето од Грузија можност да тежат во однос на прашањето – сигурно ќе биде да одат преку со добро стокмено уставниот амандман," Законодавниот Совет Рик Ruskell кажано, пратениците минатата година.Грузија избирачите може да биде подготвена да им помогне да го положат таков амандман.Минатиот месец, на AJC анкета покажа дека 64 отсто од државата жителите се во корист на дозволувајќи им на казина во државата, а 57 проценти поддршка дозволувајќи им на спортски обложувања. "Тоа е нешто што секој може да добие зад себе," Шилер, изјави Атланта Прес-Клуб во четвртокот. "Оданочувањето на нешто што е веќе во тек и примање на оние приходи за државата и дозволувајќи им на политичарите за да се утврди каде долари а потоа одат за да." џекпот на партијата слободни слотови не преземете.