ацо слот врвот еден v100

видови на коцкање во јужна африка

Местото на одржување беше интимни доволно и атмосферата меѓу останатите девет кандидати беше мешавина од се покори, но со само еден допир на нерви како последен ден од Светската Серија на Покер Европа доби во тек во Казино во Империјата за како централна како што може да се добие во Лондон, Лестер Квадратни.Кога сето тоа беше направено сепак, не е јасно во Лондон се чувствуваат како Stanmore мајчин Џејмс Одбор се повлекла со нараквица и парични кои доаѓаат со WSOPE победа.Како околу себе, Казино на Империјата е сè што ви треба од WSOPE место.Тоа е фаза, повеќе слот машини отколку што можат да се тресат стап на, на вафли parlour заврши со Белгискиот шарм, и, се разбира, бар правото од каде што игра се одвива.Публиката за турнирот, уште одвиткување по специјално конструирана откривањето говорница за Isildur1 ќе биде собирање прашина до следната година по Виктор Blom беше вчера елиминирани, заедно со Фил Ivey, денес вклучени ОФИЦИЈАЛНИОТ ЏЕЈМС ОДБОР ФАН КЛУБ, брои околу пет или шест, во зависност од кој агол ќе се гледаше од тоа, барем во двоен износ од навивачите на некој друг имаше, и вокални доволно да сугерираат дека тие може и да има, веќе ужива Vod бул или 12 ацо слот врвот еден v100. На друго место Никола Леви, кои, ако не знаат, е француски јазик и делумно на чудна капа, а јас не зборувам за beret.Гласините ќе се кружат дека неговите значајни другите се всушност го изберат својот headwear, како во еден момент таа се повлече кула на капи од својата торба, и во мојата втора смета имаше најмалку осум или девет од нив, и јас не сум вклучувајќи го и соодветен сет тие имале еден или новина шапка тие ќе се дадени Казино е WSOPE покриеност човек видови на коцкање во индија. Nico е прилично ебам добри во покер, но што е тоа за француски?Да се каже дека областа е благо неискусни, и недостаток на вистинско големо, ГОЛЕМО име беше еден од understatements на ден, но што да се загуби во слава на него повеќе отколку направен за во конкурентноста.Дан Fleyshman влезе на денот, како и чип лидерот на речиси 2,000,000 и имаше swagger на шампион во почекајте како тој се пошегува околу со другите натпреварувачи, повеќето од нив се гледа како, иако тие не би имале било каде во близина доволно убавина спиење минатата ноќ или што сте само доби нема време за Г-дин Fleyshman.Тоа само ми изгледаше како ние ќе се случува неколку минути пред бевме надолу по двајца играчи – знаете, како и кога ќе се чека автобус, а потоа две дојде одеднаш (никогаш не мислев дека ќе се спуштиле дека низок да ја користат таа аналогија, но таму ќе одат).Марк Inizan никогаш не зедов тоа најмногу од се во деветти, и Брајан Пауел следеше непосредно по што полето беше веќе надолу до седум пред тоа се чувствував како ние би поделена на прошетка.Ова го стави на мирни и прибрани Ролан Ли во предниот дел, со еден човек, кој, ако тој се супер херој ќе имаат unflinching способност да се...никогаш не flinch!Тоа беше rumoured во пауза во игра некој се доближил Fleyshman и даде некои храна за размислување, буквално.Победа Покер е извршен ДИРЕКТОР врати со супа, леб, и пилешко Цезар салата, сепак, тоа не го имаат посакуваниот ефект.Одбор за поддршка продолжи да ги покажат своите партиски поддршка кон локалните, и што е приказна тоа би било ако крупен Londoner се да се фати неговата прва нараквица.Ли изгледаше повеќе силни како минути ticked страна, иако, изработка на неговото тенџере победи смета како тој racked до магацинот, како не на други Englishman во областа Ролан де Волф.Леви, иако, изгледаше како тој може да биде следниот да биде фрлена надвор од карпа d'poker, да одиме сите со својот оџакот на околу 399,000 против Ли, но доаѓаат од друга страна се бори.Шапка јава повторно!Ако тоа не беше доволно, веднаш до имавме возбуда ние сите би биле на чекање за – една капитулација на мамут пропорции видови на коцкање во нигерија. Fleyshman до сега беше седи прилично доста – магацинот на околу 2,000,000, второто место, храна одговара за...покер играч, но тоа беше се додека не одлучи да потрае неколку пресметани ризици и тие се вратиле на негова глава – majorly.Во прашање на минути тој беше долу за да 230,000, а само неколку раце по втората пауза тој беше качил на Ли.На презаситеност на испис проследено следната пауза и ние бевме надолу до три, како Ли, Антонио Baldassari, и Одбор се бореше за што огромен куп пари и една нараквица.Ова дојде долу на уште две како Ли беше можеби изненадување за да бидат елиминирани, и throng на Одбор следбеници може да се слушне длабоко во ноќта како тој победи надвор натпревар од италијанскиот да победи неговиот прв нараквица.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre видови на коцкање во јужна африка.