постојат модели за да слот машини

што значи тоа да притиснете во craps

Нордиските онлајн коцкање оператор Цреша AB речиси двојно се зголеми својата онлајн коцкање приходи во 2015 година по бурните година на преземањата.За три месеци што завршува на Декември. 31, Цреша пријавени вкупно приходи до 72% да SEK 172.5 m (м), додека приходите хит SEK 23.4 m, што резултира во по-данок на добивка на SEK 12.9 м наспроти нето загуба на SEK 15.3 м пред една година.На Q4 резултати беа поттикна од Цреша онлајн операции, која се зголеми 109%, додека онлајн заработка хит SEK 15.4 m.Онлајн изнесува 73% од група на приходи, за разлика од 58% годишно ago постојат модели за да слот машини. By наспроти тоа, Цреша е ресторан казино бизнис видов промет се зголеми повеќе скромни 5%, додека приходите падна од 2% до SEK 4.9 m. Yggdrasil Игри, на Б2Б онлајн технологија на услуги во кои Цреша има 90% од акциите, пријавени приходи речиси 700%, додека приходите подобрување на SEK 4.9 m наспроти SEK 1.4 м загуба пред една година што значи тоа да го притиснете копчето на вашиот влог во craps. Yggdrasil неодамна доби велика БРИТАНИЈА дозволата и се очекува да започне со својата прва велика БРИТАНИЈА се соочуваат со клиенти – вклучувајќи онлајн лидер на пазарот Bet365 – овој квартал.Резултатите за годината како целина беа слично асиметричен, со онлајн приходи зголемувањето на 91% и сметководство за 69% од вкупниот пита, за разлика од 55% во 2014 година.
Цела година приход се зголеми на SEK 35.9 m од SEK 17.9 м загуба во 2014 година. Минатата година беше трансформацискиот за Цреша, кој се здоби со Играта Салон филијалата бизнис, Almor е германски-соочува брендови, големи фински филијалата е домени, како и Moorgate Медиумите и NorgesSpill.com.Цреша извршен ДИРЕКТОР Fredrik Burvall го пофали својот компанијата онлајн изведба, во која беа вклучени 219% пораст во клиенти во 2015 година што значи тоа да се стави на покер лице.

Burvall очекува дополнително добива кога Цреша е апликација за велика БРИТАНИЈА коцкање лиценца не е одобрена во (се надеваме) не премногу далечна иднина што значи тоа да притиснете во craps. Burvall рече Цреша е само приватниот оператор кој има поканети да учествуваат во шведската влада е консултации за земјата коцкање закон преработиш.

Burvall рече тој очекува финализиран законодавство да биде во место до јули 2018. Цреша, исто така се применува на листата на неговите акции на Nasdaq Стокхолм индекс, процес во компанијата верува дека ќе биде завршен подоцна оваа година.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.