што зборови да го направам со казино

сан мануел казино џорџ лопез ресторан

Salah чуваат темпо; Бразилецот стави него преку цел, и тој убавата оштетени круг бела работа во текот на onrushing Alisson што зборови да го направам со казино. Тоа беше Salah е 43 цел во 48 игри, бидејќи се движат од Ромите во г 34m лето се справи.И кога lad не е ставање на топката во задниот дел од нето, тој е корне тоа до своите соиграчи да го стори истото.Десет минути по паузата, сте се почувствувале вратоврска беше deader од roadkill кога Salah најде простор на правото; погледна како лав бараат својот плен, и навој една педа-совршен крстот за да Грива за да се опфатат-во трета. Mo Salah уништува неговиот поранешен страна во еден прекрасен Ливерпул победи.Она што неколку дена за Mo Salah.Во текот на викендот, Професионалната Фудбалска Асоцијација (PFA) име му Играч на Годината.За да го прослават, тој trotted надвор во вулкански Anfield атмосфера и раскина својот поранешен клуб Ромите да shreds.Ромите навивачи мора да се размислува, зошто ние не дозволувајте ова да се оди.Ливерпул убиени Ромите во првите 45-минути.
Salah се нашол на истото место и единствената разлика во оваа равенка е присуство на Firmino да го постигне својот деветти Лигата на Шампионите цел на сезоната што зборови да го направам со зборот покер. 5-2 Ромите дојде до Anfield знаејќи дека имаше освои само еднаш во 15 Лигата на Шампионите врски надвор од Stadio Olimpico, и Man Utd еднаш savaged нив 7-1 во Лигата на Шампионите, вратоврска, што се одржа само по патот, но тие никогаш не се очекува тоа.Но, останува надежта.Во четврт-финалето, Ромите изгуби 4-1 на Барселона во Nou Камп само да нокаутирам потоа омилени со победа 3-0 во Stadio Olimpico.Повторување на кои scoreline ќе видите Ромите случува преку до финалето.Но, тие може да се запре Salah, Нормален и Firmino?Јас не мислам така.Само останува прашањето што ќе се соочи со Ливерпул во финалето.Лигата на шампионите Шансите Ливерпул 8/5 Реал Мадрид 9/4 Bayern München 23/10 Ромите 50/1 Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre што зборови да правам со овие букви казино. Sadio Грива треба да имаат хет-трик пред часовникот погоди 36-минути.Во текот на тие 60-секунди, Mo Salah зеде топката на правото, jinked во внатрешноста на кутијата, и завиткан на левата нога мечка во горниот агол од голот сан мануел казино џорџ лопез ресторан. Mo Salah стави во маестрално екранот, постигнувајќи два пати и обезбедување на два помага, како Ливерпул нанесуваат на Ромите е лице на Anfield нечистотија со 5-2 Лигата на Шампионите полу-финалето првиот натпревар победи.Како дете, јас ги мразев Ливерпул со иста страст како што јас го мразев на појави балон.Како и повеќето нешта што луѓето ги мразам во животот, не постои рационална причина.Како Манчестер Јунајтед фан, мрази Ливерпул беше на Страна 52 од поддржувач е правилник.Со неколку војна медали закачени на мојот прескапата Триесет Секунди за да Марс концерт т-маица знам дека ние ги мразев од нив, бидејќи тие беа брилијантни.Не можевме да ја освоиме лигата.Ливерпул освои толку многу Европските Купови, IKEA се пресели во Anfield да се изгради повеќе трофеј простор.Иан Раш.Тој беше човекот.За време на сезоната 1983-84, на слаби Welshman постигна 48 голови.Денес, Ливерпул треба нов човек.Неговото име е Mohamed Salah.И тој е spearheading на облека, која на моменти се игра како Anfield духовите од минатото.

Пет минути подоцна, carbon copy. 4-0 На Бразилецот е десеттиот дојде во 69th минута, кога тој беше на чело дома Ливерпул агол.Немаше човек во светот кој верува Ромите имаше шмркаат.

5-1 Три минути подоцна и Ромите внесе нов живот во вратоврска кога Диего Perotti постигна од место по судијата имаше пресуди James Milner имаше постапува во кутија. 5-0 И тогаш тие имале шмркаат.Со девет минути на часовникот, се Раѓаат Nainggolan стави праска на топката во кутија; го најде својот пат во текот на шефот на Ливерпул бранител и Edin Dzeko штица надолу брилијантно пред завршувањето во долниот агол сан мануел казино подарок продавница.