покажува казино клуб санта роса

itel визија 1 плус цената во слотот

Американското министерство за Финансии го објави својот годишен Национален Перење Пари Проценка на Ризикот извештај, 100-страница документ се фокусира на заканата дека перење пари може да се претстави на американскиот финансиски систем.Оваа година, казина се добие цела глава за себе, која е можеби и не претставува изненадување, кога ќе се земе во предвид дека, во 2013 година, некои 27,000 Сомнителните Активности Извештаи (САРС) поднесува со Финансиски кривични Дела за Спроведување на Мрежа (FinCEN) поврзани со казино трансакции.Четириесет проценти од нив биле во казина во Невада или Атлантик Сити.Но, тоа е она што не се изјасниле дека повеќето се однесува FinCEN покажува казино клуб санта роса. "Казина се првенствено дестинации за рекреација и забава, а не финансиски услуги," предупредува извештајот, "што може да доведе некои казина да ненамерно или ненамерно стави услуги на клиентите против Банки Тајноста Акт согласност." Ова е причината зошто казина понекогаш не успеваат да поднесе Валута Трансакција Извештаи за трансакции над 10.000 $за, како што се бара со закон, во извештајот се сугерира, бидејќи тие не сакаат да се побара нападни лични податоци, особено кога станува збор за високо-ролки, нивните најдобри клиенти.Од усвојувањето на Перење Пари законот за Контрола 1986 тоа е обврска за сите НАС финансиски институции да поднесе CTR да FinCEN за било која валута трансакција над $10,000 објектот коцкање херои на hammerwatch. Далеку најчеста форма на "перење пари", според извештајот се случува во Невада sportsbooks, кои често се користат од страна на нелегални надвор од државата bookies и нелегални онлајн коцкање сајтови за да заработите wagers да им помогне да ги балансираат нивните коефициенти.Исто така, честа е "минимално игри,", во која клиенти се купи чипс или депозит средства со казино, а потоа готовина надвор по малку или воопшто не се игра; силна индикација на пари перење пари.Во извештајот се наведува бројни случаи на финансиски фаул игра; има Северна Каролина тутун земјоделец кој се продава contraband цигари да криминалците за препродажба во Канада, и изоре неговото лошо добиле добивки во слот машини на Индискиот казино пред добивањето казино провери за кредитна рамнотежа.Потоа, има Аризона човек кој поттикнати $4 милиони евра во средства, тврдејќи коцкар е insider предност, што потоа се користи за коцкање во Вегас додека конвертирање во готовина за неговата сопствена употреба.Постојат висок профил прилики, како што е оној на Лас Вегас Песоци Корп и Кинески-Мексиканската дилер на дрога, Zhenli Вие Gon.Во 2014 година LVS беше принуден да се решат за $47.4 милиони со федералните власти да се избегне гонење по тоа што е дозволено Вие Gon да облог $84 милиони во Венецијанскиот.Тој бил уапсен во 2007 година и стои обвинети за меѓународна трговија со дрога објектот во покер тенџере крстозбор поим. LVS призна дека не успеа правилно да се изанализира извор на Вие Gon средства.Таму е исто така случај на Tinian Hotel & Casino и Казино во Северни Маријански Острови, САД зависност која минатиот месец беше казни со парична казна евиденција 75 милиони долари за кршење на анти-пари-перење прописи.Казино беше обвинет за неуспехот да поднесат илјадници CTRs.Од особена важност за Финансии беше проширувањето на НАС казина во странство, на кој може да им овозможи на лице за да се воспостави казино сметка во една земја и потоа пристап во друг. "Најзначајните перење пари ранливост во НАС, казина е потенцијалот за поединци за пристап до странски фондови од сомнително потекло преку НАС казина," се заклучува, "и да ги употребиш парите за коцкање и други лични или трошоци за забава, и потоа да го повлече или трансфер на преостанатите средства или во сад или на друго место. itel визија 1 плус цената во слотот.