холивуд казино во батон руж la

игра руски рулет

Казино Реинвестирање Развој Орган (CRDA) во Њу Џерси има дадено Хјустон врз основа Landry ' s Inc.оди напред за реновирање на нивниот Златна Грутка Атлантик Сити сопственост.Реновирање план ќе видите претворање на празни ресторан во две вили по цена од околу $4.5 милиони евра.Според локалните извештаи за секоја од вилите ќе ги покрие 2,400 квадратни метри и содржи дневна соба, забава соба, трпезарија, бар, и во спалната соба.Вилите ќе функција ставови на марина.делумно финансирање на проектот ќе доаѓаат од Инвестиции Алтернативни Даночни обврски со почетна посветеност на $1.2 милиони евра, заедно со идните исплати ако тие стануваат достапни холивуд казино во батон руж la.

CRDA Извршен Директор на Џон Palmieri се вели во соопштението, "Ова е прекрасен проект кој furthers нашата мисија да се донесе дополнителни не-игри атракции на градот." Тој додаде, "Златна Грутка е креативно користење на вредни простор и конвертирање во неверојатна простор за посетителите." Уште од нивното создавање во 1984 година CDRA има реинвестираната над $1.8 милијарди долари во повеќе од 400 проекти во Њу Џерси рулет игра стрелач. $1.5 милијарди долари од која се користи во Атлантик Сити. рулет игра виртуелна слободни.