како да се победи пари на хард рок казино

geant казино prunelli ди fiumorbo

На референдумот ќе се одржуваат со тајно гласање, во вторникот, Мај 16, 2017, да им помогне на племенски членови на Leech Езеро Бенд на Ojibwe одлучи дали да ги замените постојните Палата Казино и Хотел со нов казино и хотел.На Leech Езеро Бенд на Ojibwe е оперативен казино во Cass Езеро, Минесота за повеќе од три децении и во недела ќе се гласа за тоа дали или не да се трошат помеѓу $45 милиони и $50 милиони евра за изградба на новиот објект.Според Известувањето на Референдумот, предложената локација ќе се преселат на постојните операција "да сајтот директно fronting U. С Автопат 2 во Cass Езеро." Локација е, наводно, избрани врз основа на една неодамнешна студија.Право на избирачите кои живеат и на и надвор резервацијата, кои имаат up-to-date адреси на датотека започна примањето e-mail пораки-во место на референдумот во април, и половина дузина информативни состаноци се одржа на Leech Езеро Индискиот Резервација, како и во другите соседни заедници како што се Дулут и Минеаполис, според Дулут Вести Трибјун.Референдумот доаѓа на петиците на средбата во Март, кога се гласа беше поддржан од страна на Leech Езеро Племенски Совет.Племенски претставници рече Cass Езеро објект е поразен со монтажа, одржување прашања во последниве години, според новинската агенција.

Faron Џексон Sr., Leech Езеро Племенски Совет Претседател, беше цитиран од страна на новинската агенција како вели дека племето е дискутирање на местото на казино за неколку години, поради неговата моменталната состојба.Тој рече, "Палатата себе не беше оригинална игри зграда кога е воспоставен, или.Тоа беше направено во еден, во почетокот на 80-тите години и беше преобликува, но тоа не беше изграден како казино" како да се победи пари на хард рок казино. Џексон наводно, рече дека како резултат на тоа, нова зграда што се предложени од страна на племенски владата geant казино puget sur argens. "Ние имаме некои конкурентни кредит компании кои сме биле во дискусија, но таму нели бил еден прикован надолу исклучиво уште", рече Џексон.

"Чекаме на исходот на референдумот.Сè што е потребен за тоа." Последен пат слични референдумот се користи на резервацијата, рече Џексон, беше во 2000 година и е дел од процесот за да се изгради својата поларната светлина Казино наоѓа во Вокер geant казино редот де langouste. Leech Езеро е трето игри воспоставување, Бел Даб Казино, се наоѓа во Елени Реката.Џексон наводно, рече дека на постојниот објект ќе биде затворена и ќе се користи од страна на племето за други видови на услуги.Ако референдумот е успешна, изградбата ќе започне во пролет 2018 и девет месеци на изградбата распоред ќе се постави на место.Се очекува завршување ќе биде на почетокот на 2019. Палатата е просечен работник база на помеѓу 300 и 360, се очекува да се зголеми на меѓу 450 и 500 со нова Палата.Џексон наводно, рече дека тие сакаат нивните игри да бидат конкурентни и "Ние сакаме да додадете повеќе плоштадот снимки и воден парк.Ние сакаме поеколошки градење што е повеќе ажурирани.Оној што може да се привлечат повеќе клиенти за да се дојде посета на нашиот игри воспоставување или емисии," според новинска агенција.Избирачките места ќе бидат отворени на Мај 16, од 8 часот до 8 часот, и тоа е веројатно дека следниот ден, службеното лице смета за верификација на гласови ќе биде завршен. geant казино prunelli ди fiumorbo.