Aantal холандија казино vestigingen амстердам

3 руна слотови suikoden 2

Во Австралија и шеф за Азија казино гигант, Melco Летувалишта и Забава Ограничен, наводно, е поставен да учествуваат во официјална испитување се гледа во неговата фирма е планирана набавка на речиси 20% од акциите во локалните коцкање фирма, Круна Места Ограничен.Според извештајот од Внатре Азиски Игри, Лоренс Хо Yau на белите Дробови, јавува како Претседател и Главен Извршен Директор за Хонг Конг-со седиште казино оператор и да биде скара од страна на Нов Јужен Велс Независни Алкохол и Игри Орган од следниот месец преку дали предвидува трансакција може да претставува 'прекршување" на Круната Установи' коцкање лиценца.Милијарди долари алијансата: Сиднеј-листата Круна Места Ограничена е одговорен за Круната Перт место во Западна Австралија, како и Victoria ' s гигант Круна Мелбурн и потпишан на $1.2 милијарди аранжман во Мај, тоа е за да се вклучи својот најголем акционер, CPH Круна Стопанства Заштитен Ограничен, offloading на 19.9% од акциите во својот бизнис, да Melco Летувалишта и Забава Ограничен aantal холандија казино vestigingen амстердам. Impropriety интерес: Сепак, службеници во Нов Јужен Велс, наводно, започна истрага за овој договор во август, така што за да се утврди точната врска меѓу Хо и неговиот татко, 98-годишниот Macau казино магнат Стенли Хо Обесени Сонцето.Постар Хо има претходно наводно била забранета од инвестира во казина, во Австралија поради наводите, кои тој мора постојано да се негира, дека тој изгради својата коцкање империја преку врски со организираниот криминал групи.Помладите Хо, наводно, изјави Внатре Азиските Игри.. aan het слот ван een betoog.

"И Круната Места Ограничен, а јас секогаш истакна дека мојот бизнис зделки се независни од мојот татко интереси.Веќе е во партнерство со Круна Места Ограничена за дванаесет години и имаат положено probity екрани од регулатори без проблем." Дефинитивна негирање: Круната Установи е исто така во процесот на градење на неговото казино-friendly Круна Сиднеј објект во harborside Barangaroo област на централната Сиднеј и очекува од 350-соба место да се започне добредојде на гостите од следната година.Организаторот има наводно постојано се опише било кој тврди дека таа или кој било од нејзините партнери беа вклучени во перењето пари или други кривични дела како " целосно лаги.' Пакер учество: За својот дел, CPH Круна Стопанства Заштитен Ограничена е контролирана од страна на контроверзниот Австралиски милијардер бизнисмен, Џејмс Пакер (на сликата), и 52-годишниот наводно, исто така се согласија да се појави пред Нов Јужен Велс Независни Алкохол и Игри Орган, со цел да се одговори на прашања во однос на планираната споделување на договор.Убедливо анкетата: На Нов Јужен Велс Независни Алкохол и Игри Орган е истрагата е воден од поранешни Нов Јужен Велс Врховниот Суд Судијата, Patricia Bergin, и таа, наводно, изјавил дека нејзината канцеларија имаше контактирани 'релевантни Круна партии и други странките да бараат информации и документи во врска со тековната истрага.Таа наводно дополнително да се објаснува дека регулаторот имаше досега издадени некои 35 поканата и примени околу 58,000 документи за да им помогне со испитувањето, за која таа се очекува да продолжи од 24 февруари. 3 segundos grupo блек џек letra.