сончевиот диск слот машина бонус

како што знаете имате коцкање проблем

Американската казино оператор, Дин Места Ограничен, наводно, е поставена да се плати некоја непозната парична казна, со цел да се населат истрага за сексуалното однесување наводи дека биле минатата година казни против својот поранешен Главен Извршен Директор, Стив Wynn.Истрагата недостатоци: Според понеделник извештај од Wall Street Journal, весник, решавање договор доаѓа после долга истрага спроведена од страна на Невада Игри Одбор за Контрола регулаторот утврди фирма не успеа да се правилно адреса најмалку седум обвинувањата на impropriety направи против septuagenarian Дин датира уште од 2005 година сончевиот диск слот машина бонус. Масачусетс сонда: Лас Вегас-со седиште, Дин Места Ограничен, е одговорен за огромен Дин Лас Вегас место и да е, наводно, предмет на слични истрагата се спроведува од страна на властите во Масачусетс, каде што таа е се уште се надеваат да се даде дозвола да работат на $2.5 милијарди Бис Бостон Харбор имотот од ова лето.Лиценца непроменети: The Wall Street Journal дополнително се изјасниле дека Невада населба не е поради вклучи Дин Места губи својата неограничен лиценца игри на среќа во западниот дел на државата, иако тоа ќе го видите Невада Игри Комисија за утврдување на крајната вредност на финансиското казна.На 'дополнителна чекор": Дин користи службено понеделник соопштение за да се опише аранжман како "важен лековита чекор" пред изјавувајќи дека тоа е сега подготвен да се претстави пред Невада Игри Комисија во ред 'за да ги видиш населбата и да се постави конечната резолуција на истрагата.' Според изјавата од Дин.. сончевиот диск слот голема победа. "Ние сме целосно соработуваа и беше транспарентен со Невада Игри Одбор за Контрола во оваа детална истрага.По учење на степенот на наводите, на новото раководство на Дин Места Ограничен презеде итни активности за да се обезбеди отворена и безбедна работна средина за сите вработени и направи драматични промени во секое ниво на копчето за донесување одлуки во компанијата." Проактивна одговор: Њујорк-листата компанијата изјави дека некои од овие активности имаа вклучени извршување на 'стабилна управа освежување на процесот" која опфаќа дампинг на секој кој бил 'свесни за наводите за сексуален напад против Стив Wynn и не се испита или да се пријави.' Тој изјавил дека тоа беше згора на тоа име Мет Maddox да го замени Дин и назначен за нов трио на женски директори.Казино гигант, кој е исто така одговорен за гигант Дин Макао и Дин Палата Cotai места во Макао, исто така, призна дека го дал својот поранешен шеф "не severance" и ликвидирани свое акционерско друштво, додека именување на нови луѓе за да ги пополнат мислења на Претседател, Заменик-Претседател, Северна Америка Човечки Ресурси Заменик-Претседателот и Генерален Застапник. сончевиот диск слот машина за слободни.