напредни онлајн покер турнир стратегија

што се игри на слотови

Од 1500 часа утре попладне, секој со уште една минлива камата во покер треба да се движи кон Лондон е Хановер Плоштад за Европа најголемите покер фестивал.Покер во Паркот 2011 носи некои од најголемите личности на благодатта на покер се страниците со вести на дневна основа и plonks ги надолу во центарот на iGaming универзумот за викенд на покер-тематските забава.Тоа е петти пат дека настанот има случено и за разлика од претходните години, постојат голем број на промени кои се случија.Прво што ќе забележите е присуство на главната фаза доведување во согласност со сите други алкохол-управувано летни музички фестивали.Фестивалот е првата ноќ ќе видиме вечер се отворија од страна на Стаорец Пакет стилизирана Занишан Малку Биг Бенд кој ќе транспорт секој врати во ерата исчезна страна.Светот на картичката sharps преземе за остатокот од вечерта како Картичката Ајкули, хостиран од страна на Andi Gladwin, домаќин на шоуто на картичката манипулација за еден час.Вечер завршува со некои повеќе занишан бенд музика пред партијата основи на кое лента заеднички е најблиску страна.За почетокот на risers, сабота се отвора во 12 со брзина шах од Симон Вилијамс кој ги повикува присутните да се земе сцената и го победи неговиот задник.Во прилог на ова и Британски Покер Награди, Хавиер Jarquin картичката нинџа ќе бидат во присуство како и музика од Ричард Poyner (можете да најдете целосна линија на овој линк).Тоа е конечната промена на последните четири година дека ќе имаат iGaming братство повеќе возбуден од ништо иако – МОЖЕ да СЕ опијам!За разлика од изминатите четири години, алкохол ќе бидат достапни во PaySafe Картичка Фестивал Бар каде што посетителите можат да влезат во вистинскиот фестивал атмосфера со добивање на повеќе затруени како ден оди на.Фестивалот добива во тек утре попладне во 1500 и продолжува во сабота, на 1200 во Лондон е Хановер Квадратни и е бесплатен за сите учесници.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre напредни онлајн покер турнир стратегија.