кој сака да се каже на англиски јазик слот

кога е мериленд во живо казино случува да се отвори

Сопственикот на Рио Сите Suite Hotel and Casino во Лас Вегас е што во текот на оф-Лента на имотот во партнерство со Хајат Хотели Corporation кој сака да се каже на англиски јазик слот. Dreamscape Компании ДОО, станбени и мало, угостителство, забава и игри на недвижности, развој на фирмата, предводена од основачот и извршен ДИРЕКТОР Ерик Birnbaum, вели multiphase проектот ќе се целосно санирање на казино комплекс.Откако ќе заврши, имотот ќе се карактеристика на повеќе Хајат хотели.Во првата фаза ќе се реновира дел од Рио во Хајат Regency.Ние знаеме дека Лас Вегас е важна дестинација за нашите гости, Светот на Хајат членови и корисници, и овој проект е значаен чекор за Хајат како што продолжуваат да растат нашите брендови на пазарите кои ви значат најмногу на нашите лојални патници", рече Kimo Bertram, Хајат потпретседател на недвижности и развој кој сака да се каже во свет слот. Dreamscape стекнати на стареење casino resort во декември 2019 за $516.3 милиони евра.Лас Вегас гласини фабрика во однос на Рио се churning тешко во последниве години.На озборувања дека добиле најмногу flurry беше шепотеше планови дека поранешниот сопственик Цезар Забава се случува за уништување на имотот и го замени со главната Бејзбол Лига (mlb ballpark.Сепак, во полето на соништата не доаѓа до реализација.Наместо тоа, Dreamscape и Хајат велат дека повеќе од 2.500 соби ќе биде целосно реновиран и ребрендиран.Исто така, се трансформира се одморалиштето е јавни места, вклучувајќи го и казино кат, малопродажни продавници, храна и пијалаци опции, спа, фитнес центар, базен и сложени.Бразилецот тема ќе биде заменет со елегантни и модерни чувствуваат предвидено од страна Хајат и нејзиното портфолио на брендови.Хајат Regency е еден од hotelier првиот брендови.Во Лас Вегас, Хајат Regency ќе дојде со 1,501 соби.Останатите Рио соби "ќе бидат брендирани или се поврзани со една или повеќе други Хајат целосна услуга брендови, откако тие се реновиран," Рио соопштение за медиумите објасни.Она што за ослободување не се открие е дали казино коцкање ќе остане откако одморалиште е конверзија е целосно завршена.Во јануари, Birnbaum и Dreamscape партнер Томас медалот на честа на примени претходно одобрение на соодветноста да поседувате казино страна на Невада Игри Комисија.Во денешното соопштение, Birnbaum рече дека целта на redevelopment е да се обезбеди "долгорочни финансиски и културна вредност." Кога Dreamscape купи Рио, достигна договор со Цезар да им овозможи на казино оператор за закуп игри операции за $45 милиони евра годишно.Договорот работи за две години.Развиена од страна на Marnell Corrao Соработници, Рио беше отворен во јануари 1990 година кога е среќна ѕвезда казино отворање.

Тоа беше дизајниран со локалното население во умот.Имотот беше купена од девет години подоцна, од страна на Harrah ' s Забава — кој подоцна ќе стане Цезар Забава — за $888 милиони евра.Пен & Епови биле одморалиштето е забава headliners за изминатите две децении.Цезар' Светската Серија на Покер (WSOP) исто така е домаќин на годишно ниво во казино од 2005 година кога е мериленд во живо казино случува да се отвори. И покрај своето богато минато, Рио е дозволено да го изгуби својот сјај.Казино е генерирана многу негативни критики, во последниве години, и била дала посакуваните резултати со многу WSOP играчи.Покер про Џо Шал рече во 2019 дека тој бил ограбен по напуштањето на WSOP настан во Рио.Уште еден играч, Џеф Ловец, рече тој, исто така, бил ограбен во Рио во gunpoint истата година. кога е мериленд во живо казино отварање на врати.