изгоре на коцкање куќа

холивуд казино толедо слободни пијалоци

Бивол-врз основа на регионалните казино оператор Делавер Северна има стекнато социјална казино инвеститорот Рубин Седум Studios.Во четвртокот, Делавер Северна најави дека поседувал 100% од Рубин Седум за непозната сума.Купувањето е направен од шест месеци по две компании имаа формираат стратешки партнерства да се развиваат и распоредување на free-to-игра онлајн казино игри.Рубин Седум е капитал претходно беше одржана од страна на инвеститорите, вклучувајќи Треска Улица Игри.На приватно-што се одржа Делавер Северна вели дека договорот ќе овозможи да се започне социјална казино работење во казина и racinos управува преку седум НАС држави, како и со други тули и малтер казино оператори.Делавер Северна исто така работи со голем број на не-игри теми, вклучително и установи во Австралија, САД државен паркови и храна услуги на аеродроми низ целиот свет.Рубин Седум, која има околу 100 вработени се шири низ две studios во Невада и во Индија, има постојните социјални казино тај-up прозорци со тули и малтер оператори, вклучувајќи го и Tropicana во Атлантик Сити и Pechanga Resort & Casino во Calfifornia, додека компанијата, исто така, обезбедува услуги на велика БРИТАНИЈА онлајн bookies Корални Интерактивни.Делавер Северна Игри претседател E изгоре на коцкање куќа. Брајан Hansberry смета Рубин Седум различни клиентот листа и тврди стекнување ќе им овозможи Делавер Северна за да "продолжи со своите иновации на глобално ниво, истовремено овозможувајќи ни да истражуваат нови територии." Рубин Седум извршен ДИРЕКТОР Мајкл Столар нарекува одлука да се продаде "лесен избор", бидејќи Делавер Северна "е уникатно позициониран да им помогне на нас услуга нашиот постојано проширување на земјиште-врз основа казино партнери, како и да се прошири во нови начини на дистрибуција низ компанијата 500m годишен клиент touchpoints." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre холивуд казино толедо еп бафет.