казино работни места во феникс аризона

њујорк ја легализира онлајн коцкање

Одговорност за $870 милиони судот доделува на државата од страна на Френклин Коло Суд судија на декември 23, беше одбиена од страна на поранешните сопственици на PokerStars, според Канадската онлајн игри на операторот казино работни места во феникс аризона. Amaya објави во понеделникот дека известувањето за жалба е поднесена за $870 милиони пресуда доделена на Заедницата на Кентаки врз основа на онлајн покер игра на PokerStars од Кентаки клиенти во периодот по усвојувањето на 2006 година Незаконското Коцкање на интернет за Спроведување на Законот (UIGEA) и компанијата е принудена да излезете од U казино работни места во payson а до ш. пазарот по Црн петок на обвинителните акти во текот на 2011 година, според CalvinAyre.Во август, Френклин Коло Суд Судијата Томас Wingate пресуди во корист на државата и на 20 ноември доделена првичната штета од $290 милиони евра за Кентаки е државната власт.Меѓутоа, наредниот месец на адвокатите за државата побара судијата да ја преиспита својата пресметки и да тројна штети.Судијата, исто така, беше побарано од страна на Amaya адвокатите да ја преиспита својата 20 ноември цел.Судија Wingate двострано со државата и доделени $870,690,233, во вкупниот број на Заедницата.Покрај тоа, судијата tacked на 12 проценти годишна каматна стапка применлива преку наградата за плаќање.По пресудата, Sheryl Снајдер, адвокатот кој го претставува Amaya, рече, "Апсолутно, ние планираме да го поднесе." Снајдер рече, "сметаме дека доделувањето $870 милиони евра од компанијата дека не $18 милиони евра во приходи е целосно злоупотреба на anachronistic статутот," според Lexington Хералд-Лидер.Инициран од страна на поранешниот Гувернер на Стив Beshear, тужбата против Amaya тврди дека 34,000-плус Кентаки играчи изгубиле минимум 5 $за играње покер на својата веб-сајтови помеѓу Октомври. 12, 2006 година и на April 15, 2011 казино работни места во перт во австралија. Државата тврди дека под 1833 статутот тоа беше право да бара трети лица, штети и тужена Amaya за оперативни нелегално во Кентаки.Во времето на првичниот награда, тоа беше најавено од страна на Amaya дека тоа ќе се бара да се offload било штета на PokerStars' поранешните сопственици, Isai и Марк Scheinberg, кој во 2014 година Amaya купи компанијата родител група Рационално Група од.Сега Amaya вели дека такво барање е поднесено и со поранешните сопственици, кон крајот на јануари.Барањето бара надомест на пресудата по 2014 продажба договор њујорк ја легализира онлајн коцкање.
Amaya вели тврдењето праша Scheinbergs' претставник и зачувам агент дека останатите $300 милиони евра, основан во рамките на продажба договор, во зачувам фондот, се замрзнати.Компанијата вели дека Scheinbergs одговори со "првично оспорување сите барања утврдени во Amaya известување на барање." Додека Amaya вели дека ќе продолжи да бара надомест на штета од Scheinbergs, инвеститорите беа предупредени дека не постои гаранција дека ќе се соберат секое од парите во зачувам фондот, а камоли биланс на $870 милиони што Кентаки е во потрага.Потоа, Amaya најави, со цел да се одржи надвор за спроведување на државата за време жалба на Wingate е пресуда, тоа беше објавено $100 милиони supersedeas бонд.Гаранција во висина од $35 милиони евра во готовина, како и акредитиви во вредност од 30 милиони долари беа поднесени од страна на Amaya како што се бара од страна на државниот закон.Вести на развој во Кентаки испратени акции на јавно се тргува компанија надолу помалку од 1% од вторник.Дека, по благ пораст во понеделникот по медиумските извештаи во В њујорк њујорк блек џек правила. дека онлајн игри на софтверска компанија Playtech беше оглед на нејзината сопствена преземање ot Amaya..