јадење места во winstar казино

охајо

Една Држава Кентаки Сенаторот е оптимист дека државата законодавната власт ќе одобри легализација на спортски коцкање во текот на претстојните 2019 законодавната сесија, и отиде чекор понатаму, велејќи Bluegrass Државата треба да биде една од земјите водечки начин.Говорејќи неодамна, Кентаки Сенатот Мнозинство Лидер Damon Thayer рече, "јас не сакате од нас да биде еден од последните држави да помине спортски wagering.Сакам ни да биде една од првите 10 држави да помине спортски wagering, и јас сакам тоа да го поддршка на коњ индустрија." Thayer направени коментари во Спортската Wagering и Влијанието на Коњ Тркачки Симпозиум минатата недела во Кентаки.Неговата визија се појавува да биде оној кој се дели на двете страни на Кентаки законодавниот aisle, но тој не беше толку сигурни кога го прашав за Gov јадење места во winstar казино. Мет Bevin е став за ова прашање.Според Крв Коњ списание, Thayer нели праша Bevin, исто така Републиканците, целосно ако тој ќе го поддржи законот, но, рече, "...врз основа на кои работат со него, јас не мислам дека тој ќе се бориме против тоа, но јас не мислам дека тој ќе биде таму удира на тапани за тоа." Државата Сенаторот Јулијан Carroll, Демократот, има поднесено сметка што ќе се стави на државата спортско обложување систем во рацете на Кентаки Коњ Тркачки Комисија охајо казино доброволно исклучување листа. Carroll е сметка (BR29) повици за $250,000 за лиценцирање на надоместокот за објекти кои можат да бидат обновени за $25,000 секоја година, како и три проценти данок на сите пари решена охајо казино игри вработен лиценца.

Thayer рече дека тој мисли дека и Демократите и Републиканците ќе бидат во можност да работат заедно за да помине законот, нешто што тој го вели е итна од конкурентна гледна точка, бидејќи на спортски обложувања иницијативи во соседните држави.Кога го прашале дали Bevin ќе го потпише законот, ако поминале, Thayer рече: "не знам." Добивање на спортски обложувања функционални во Кентаки е нешто што повеќето пратениците чини да се биде на одборот со.Енди Beshear, на Демократски кандидат работи против Bevin во 2019, има излезе во поддршка на спортски обложувања охајо. "Луѓето се подготвени.Тие се види каде $1.2 милијарди оди да Индијана и Пенсилванија и други држави се граничат со кои тие може да се користи за својот пензиски систем.Тоа е време да се задржи оние долари дома," Beshear рече.Порано во текот на летото, Државата Rep и игри за слот машина продажба.
Џејсон Nemes, најави тој беше монтажа девет член двопартиска комисија на државните сенатори и претставници на работа на спортско обложување законодавство real money online poker india. Thayer рече дека важно е дека она што прописи се стави во место, ако било, поддршка на коњ тркачки индустрија real money online poker michigan.
Carroll е бил места надзор давачки во рацете на Кентаки Коњ Тркачки Комисија.Според BR29, дербито комисија ќе го задржи половина од сите лиценца такси за да се неутрализира регулирање на трошоците, а другата половина ќе бидат сместени во спортски wagering доверба фонд.Десет проценти од парите во таа доверба фондот ќе се користи за Кентаки Чистокрвни фонд за развој.Законот, исто така, се наведува дека "сите moneys се одржа во фондот се инвестирани од страна на дербито комисија во согласност со дербито на комисијата за инвестиции практики, и сите заработка од инвестициите ќе се таложи во корист на фондот и Комонвелтот.".