слот корисници за секоја мак тим

колку години имате да биде да одат во казино

Шелдон Adelson, најголемата закана за онлајн коцкање од Незаконското Коцкање на Интернет за Спроведување на Законот (UIGEA), помина низ големи должини да се забрани онлајн коцкање.Само минатата недела, Adelson е анти-коцкање бил хит конгрес, одржан од Јужна Каролина Сенатор Линдзи Греам.Во согласност со тоа, ние одлучивме да ги прашате нашите читателот за Шелдон Adelson е поддржан од Законот и што тоа значи слот корисници за секоја мак тим. 42% од испитаниците одговориле Meh, само hailmary кога тој е намален од 30. Тоа не презема долго за Северно-Американската Асоцијација на Државната & Провинциски Лотарии (NASPL) да се повлече за да се истакне за да се Сен слот корисници и тесни завршува. Греам дека сите игри на среќа треба да биде оставен на индивидуалните држави за да се утврди игри кои се нудат, како и начинот на кој тие се доставуваат до своите клиенти слот приемник трчање назад и одбранбен се сите напаѓачки позиции. 32% изгласа дека ова е Нешто да се внимава на.Шелдон Adelson пари успеа да им помогнам на анти-онлајн игри на сметка на сите на пат до салите на конгресот и сенатот како Државен Сенатор Линдзи Греам и Конгресот Претставник Џејсон Chaffetz воведе законодавство да се јават на КАНЦЕЛАРИЈА 2011 одлуката да се дозволи проширување на онлајн игри на среќа во сад.Па, да, можеби тоа е нешто што ние треба да се внимава на колку години имате да биде да одат во казино. 8% одговориле Време за паника?!?!.Шелдон Adelson има кожата на носорог и се чини да биде стврднување со возраста.Ова е човек кој не сакал да изгуби.Тој е природен роден победник.Вие не стане 8 најбогати лица во светот од страна на губење.Интересно е да се истакне дека иако додека Шелдон Adelson е пеколот, свиткана на забрана онлајн коцкање, Џејсон Адлер, а Лас Вегас Песоци Корп Не-извршен член на одборот, гранатираа од принцовска сума за купување на 6% од акциите во онлајн игри на компанијата Bwin.Партија.Иронично не е тоа?За оваа недела е анкета, бараме од нашите читатели за тоа како треба да оператори се направи до 15% POCT.Проверете врати следната недела да видам што нашите читатели мислат.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre колку години имате да биде да одите во казино и да не се коцка.