каде ќе пари во вашиот чипови во казино

astuce рулет en ligne avis

БОСТОН — Анти-коцкање активисти, во една студија објавена во среда, предложи локалните помош од државната лотарија добивка ќе се намали од колку што е $103 милиони денари, ако и кога казина се отвори во Масачусетс, но казино застапниците велат приходите пад не е веројатно да биде тешка.Укинувањето на Казино се Справи Кампања, која стои зад овој ноември е гласачки прашање да го укине државата казино закон, проценки лотарија добивка ќе се намали, генерално, од $85 милиони $103 милиони како казина привлече клиенти далеку од игрите на среќа.Сите државната лотарија приходи по административен апарат трошоци — во моментов оди директно на локална помош, што резултира во околу $945 милиони денари да бидат споделени од Масачусетс' 351 градови и градови каде ќе пари во вашиот чипови во казино.
"Секој кој вредности локалните првиот responders, градот услуги, јасно патишта и полни дупки може да се види во црно и бело, само што овој хаос се случува да се донесе на нашите Заедницата", рече Џон Ribeiro, претседател на казино укинување кампања.Но Американската Gaming Асоцијација, на казино индустријата, трговијата група, разрешен наодите како "скај-е-паѓа плашиш тактики," се напомене дека и другите држави кои имаат дозволено казина видов лотарија на продажбата намалување на некои, но никаде блиску до процентот капка противници се предвиди.Комисијата за Заштита на Масачусетс работни Места, казино, поддржан од група која е кампањата да го порази укинување прашање, тврди дека казина видите повеќе нето приходи за владата услуги од лотарија, во моментов обезбедува. "Казино игри ќе генерира некои $400 милиони евра годишно во нови даночни приходи за Масачусетс и законот гарантира дека доста голем дел од игри на среќа даночни пари се наменети специјално за доброто на градовите," групата се вели во соопштението каде направите ролетни оди во покер.
"Тоа е во прилог на десетици милиони долари во годишни плаќања кои треба да се направат директно да заедници хостинг и околните особено игри објекти." Државата е проширена коцкање законот од 2011 година овластен до три регионални одморалиште казина и еден слот салон.Досега, коцкање регулатори се доделува MGM Места Меѓународни и Дин Места казино лиценци и Националните Пен Игри на осамен слот салон лиценца.Според Укинување на Казино Договор е студија, Бостон, државата е најголемиот град, се залага да се губат најмалку $15.4 милиони евра во локалната помош од лотарија приходи кога казина се отвори каде тие ќе се продаваат покер чипови. Worcester, вториот по големина град, може да се изгубат најмалку $3.4 милиони евра.И Спрингфилд, третиот по големина град, може да се изгубат најмалку $3 милиони евра. astuce рулет en ligne avis.