како што велат тие покер или четири од вид

кога да се бутам во покер

Ли Дејви фаќа чекор со Андреј Чен, за време на Светската Турнеја во Покер " Амстердам Главниот Настан, да се зборува за неговата неодамнешна Facebook пост направени во лутина по Европската Покер Турнеја е одлука да не им дозволат на своите вработени за да присуствува на крајот на сезоната партија во Монте Карло.Андреј Чен е еден од најталентираните покер играчи во светот.Тој има собрано над $4.4 м играње живеат турнири.Голем дел од кои има добиено играње на Европската Покер Турнеја (EPT).Тој има направено на конечната табела на три EPT Главните Настани. Burt додека признавајќи дека EPT е "најдобар во она што тие го прават' ова не запре Чен од venting неговата фрустрација, на неговиот личен Facebook страница, по сослушувањето гласини дека EPT вработените беа не им е дозволено да присуствува на крајот на сезоната партија во Монте Карло.Одеднаш, без разлика дали тој го сака тоа или не, Чен стана сакаат глас за некоја група на луѓе, кои се лесно да се задржи тивко.Додека тој не мора платформа или бабаитство на Daniel Negreanu, тој нема почит.Кога Чен губи тоа, лавови престане да јаде мртвите антилопи и да почне листа на она што овој човек се вели.Јас фатени со него за време на пауза на Ден 1A на WPT Амстердам и тоа е она што тој имаше да се каже.Дали имате некоја посебна стратегија за прв ден на еден голем настан? "Многу пати.Сериозно, што треба да се игра доста солидна.Ние се 10-раце па јас не сум јавните околу премногу." На Холандија Казино е речиси како дома за вас, нели? "Јас имам направено доста добро тука, и направи неколку конечните табели во MCOP.Се надевам дека ќе продолжи со успех." Кажете им на читателите што ќе се добие до кога не се игра покер како што велат тие покер или четири од вид. "Таму не е толку многу се случува, освен од покер.Имам една прекрасна девојка, но освен тоа јас го поминуваат поголемиот дел од моето време играјќи покер; некои видео игри, и гледање на ТВ емисии и филмови.Сето тоа е многу секојдневни работи.Токму она што би очекувале." Дали ви работат напорно на вашата игра? "Ако би ме праша пред шест месеци, јас би рекол не.Но, во последно време, јас се започна со проучување на оддалеченост од табела повторно.Добар пријател на рудникот е готово игра плеер.Тој има подобри многу, многу брзо, а имаме и двајцата зборуваат многу за игра неодамна.Ова е мотивирана од мене да биде повеќе од...среќа кутија." Колку фактор не финансиската стабилност игра улога во олеснување на ногата исклучување на педалата? "Јас сум бил многу среќен.Јас сум прилично удобно, и дека веројатно играле улога во мене добивање малку мрзливи.Но, јас сум горд на работа, па јас се стави во последно време." Вие неодамна напиша Facebook пост фрлаат надвор емоции во текот на начин на кој на EPT третираат своите дилери, особено во врска со нивната одлука да запре од доаѓање до крајот на сезоната партија во Монте Карло.Може да се прошири на тоа? "Јас мора да се започне со еден куп на одрекувања.Јас не сум обидува да започне говедско месо со PokerStars.Нема ништо скриено во мојата порака.Ако ништо друго јас не го направите тоа многу истражувања.Тоа е повеќе од емоционален проповед кои дојдоа откако ја слушнале некои гласини.Не сакам да се фрли некој под автобус.Не сакам да започне нешто.Тоа беше само на проповед." Дали имате многу пријатели кои се дилери, или ќе внимавате за аутсајдер во целина? "Имам пријатели кои се дилери работи на EPT, и јас ги исполни на EPT.Многу од нив се пријатели со други играчи, тие се сретнаа пред EPT дури и започна.Тоа е чудно што дилери се рече да не се пријателски со луѓе тие се познати со години.Јас разбирам интегритетот на играта аспект, но мислам дека тие се преземање на уште малку далеку. "Знам PokerStars се најдобри во прави она што го прават.И сфаќам дека не сум се стави многу на длабинска анализа и длабоко мислење, во овој, освен почетното емоции.Целото прашање за партија навистина ме караше иако кога да се бутам во покер турнир. "Слушнав дека оваа втора рака, а потоа и прва рака, и јас не одам за името, никакви имиња.Тие рекоа {дилери} утрото на последниот ден од целиот EPT Сезона дека тие не беа дозволено да присуствуваат Ѕвезди партија кога да се бутам сите во покер. Bryn Kenney се обидел да дознаете зошто?Bryn ми рече дека тој беше кажано дека тоа беше буџетирање прашање, кое ако тоа е случај, се чини дека малку апсурдни. Bryn тогаш понуди да плати без оглед на тоа ќе ги чини, и тој тогаш беше кажано тоа е простор прашање.Што се чини дека повеќе реални, но мојата поента останува.Зошто тие би се организира партијата дека не го имаат доволно простор, и ако е така зошто да не ги кажам пред патувањето? "Дали Ѕвездите се допре до вас? "Не, тие не се.Јас не разговара со нив или да се биде фер." Знам дека ви се чини дека малку не сакаат да се зборува за ова, и се обидуваат да го игра надолу, но мислам дека твојот глас е важен, и мислам дека дилери особено ќе биде задоволен што ќе се стои од нивната страна на оваа кога да се бутам во покер. "Јас се уште се разбере, јас не го направите мојот длабинска анализа.Јас не одам за да Џими е и започнете со мерење на место и ја прашува кога Ѕвезди резервира?Во многу полошо Ѕвезди само што дознав утрото на настанот, но јас не верувам дека.Јас мислам дека тие тивко сакав да се избегне сметка." Ваквиот однос покажува силна вредности за да се грижат за другите.Дали ви се прикаже надвор од покер заедница?Постојат работи се случува во светот дека навистина ви пречи? "Читам Reddit еден куп, и да ги следат голем број на луѓе на твитер.Јас чувствувам дека не сум доволно образовани за да даде мислење понекогаш.Јас бев малку нервозен во врска со мојот пост, бидејќи многу од времето јас ќе прочитате нешто што се чини дека навистина посран, тогаш читам одговор и јас се согласувам со тоа, исто така.Секогаш постојат многу страни да претставува проблем.Ми беше казна, оставајќи го на мојот Facebook страницата и за моите пријатели да го видат тоа.Јас не ознака секој од PokerStars.Јас бев само чувство, а се караше.Тоа е Андреј сакаат мислење на Ѕвезди одлука да не им дозволат на своите вработени за да присуствуваат на Големиот Финалето партија.Она што е твое?Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.