слот господар голема понесе blowgun

казино игри да освојат бесплатни пари

На НБА Драфт е завршена и што е следно?НБА Слободни агенција!Четири време НБА МВП LeBron James се одлучуваат на неговиот договор со Кливленд Cavaliers за следната сезона и ќе стане слободен агент на 1 јули, како што се очекуваше.Стратешки потег, по повод одбележувањето на трет пат во последните шест години која Јаков ќе биде слободен агент, не значи напуштање на Cavaliers.Овој пат, тоа ќе биде за сите пари, што му овозможува да мастило повеќе профитабилен договор и можеби гребло во повеќе пари.Во јули 2014 година, а од потпишувањето на еден четиригодишен договор во вредност од $94.5 милиони загарантирана со Кливленд, Јаков се согласи на две години, $42.2 милиони справи со opt-out клаузула по 2014-2015 сезона.Во Џејмс' тековната справи со Кливленд, тој се должи да се направи $21.6 милиони евра во 2015-2016 сезона.Неговата max договорот беше ограничен на 35% од 2014-2015 плата капа со 4.5% годишно се зголемува, но со опаѓањето на таа опција за 2015-2016 сезона, Џејмс ќе биде во можност да се ре-потпише нов max договор под исти параметри, но со значително поголема плата капа.Џејмс е исто така се очекува да потпише едногодишен договор—договор дизајниран да го направи слободен агент кога плата капа изгрева во 2016 година се должи на лигата на нова ТВ мрежа се справи со ESPN и Тарнер.Во девет-годишен договор, ESPN и Тарнер ќе се обрне на НБА просек од $2.66 милијарди година со почеток во 2016-2017, што значително ќе ја зголеми вредноста на лигата како и играчите потенцијал максимална договор со почеток во 2016 година слот господар голема понесе blowgun. Џејмс ќе го притисне $1.7 милиони надвор од Cavaliers, а исто така се поставување и самиот до пари во кога нова ТВ пари испраќа вредност на макс договори преку покривот казино игри за партиите децата.

Cavs генерален директор Дејвид Грифин, вели тим беше во контакт со Џејмс од крајот на Финалето и дека тој бил вклучен во дискусиите за тимот списокот.Џејмс е веројатно да се види како тимот е слободен агент игра пред финализирање на договорот.Кевин Љубов, исто така, одлучија надвор од неговиот договор со Cavaliers минатата недела, но Cavs се очекува да се направи пет-годишен договор, во вредност од $110m понуда за Љубовта и покрај неговото рамо и назад повреди минатата сезона.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино игри за победа вистински пари.