казино пукање во борови блеф арканзас

постои казино во близина на hibbing mn

Коцкање индустрија ветеран зема за скратено работно време улога Коцкање индустрија толпата средства и извори веб-сајт GamCrowd има назначено Андреј Боуен како финансиски директор.Боуен е коцкање индустрија ветеран кој порано работел како прв финансии директор на Ladbrokes eGaming, финансии директор на Глобално Нерешено, а потоа одделот за финансии директор на СЕКРЕТАР Игри.Неодамна и во моментов, Боуен е или е вклучен како инвеститор и финансии извршен во голем број на start up казино пукање во борови блеф арканзас. "Моето искуство со некои од водечките работ start up прозорци ми покажа дека постои голема потреба за crowdfunding платформа за нашата индустрија и не можам да дочекам да почнат да прават влијание.Јас сум голем фан на она што GamCrowd се обидуваат да го направат за crowdsourcing и очекува од нас да направи големи чекори во тој пазар исто така," Боуен коментира.Крис Север, главен извршен директор на GamCrowd рече: "Ние сме воодушевени што Андреј одлучи да ни се придружат.Тој има длабочина од искуство ќе се вратам на раните денови на eGaming во доцните 90-ти и ќе биде голема предност за тимот.На GamCrowd тим е составен од искусни коцкање индустрија директори кои имаат start up искуство, и Андреј одговара на сметка совршено на двете точки." Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година постои казино во близина на hershey парк. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] постои казино во близина hilton head.