друго име за покер тенџере

победа комбинации во texas holdem poker

Секојдневно фантазија спортски гигант FanDuel е извлекувајќи од велика БРИТАНИЈА пазар, само неколку недели пред нова EPL сезона е должно да започне.Компанијата ќе се фокусира наместо на своите основни американскиот пазар, компанијата портпарол рече дека оваа недела.Велика БРИТАНИЈА посетители на FanDuel сајт беа дочекани со следнава порака во петокот: "за Жал, ние не ќе се нудат натпревари во велика БРИТАНИЈА оваа сезона.Ние се надеваме да се врати во иднина, со што повеќе од игри ќе љубов." Компанијата, која почна животот во Шкотска и се уште има канцеларии во Единбург, рече дека играчот салда биле вратени и се кредитираат на најновите банка картичка тоа имаше за евиденција за своите клиенти.Компанијата е dalliance со велика БРИТАНИЈА траеше едвај една година друго име за покер тенџере. FanDuel извршен ДИРЕКТОР Најџел Eccles биле повеќе circumspect од неговиот колега во Drafkings, Џејсон Robins, во брзаат во пазар кој има обложување на спортски допрете го, можеби затоа што, како Британецот, тој имаше подобро разбирање на тоа друго име за казино.

"Мислам дека тоа е еден интересен предлог," Eccles изјави Блумберг во 2015 година, кога ќе бидете прашани дали DFS би можеле да се стекнат со влечење во велика БРИТАНИЈА. "Candidly, ние се случува да се тестира водата, но тоа е непознат.Секој треба да докаже дека постои пазар надвор од НАС." Кога FanDuel започна во велика БРИТАНИЈА, во август минатата година, нивната DFS производ беше широко слични на своите НАС верзија победа казино слот машина стратегија. FanDuel рече дека "речиси £1 милион" ($131 милиони денари) биле исплатени за да Британски играчи во својот прв и единствен сезона, уште од добивка перспектива, тој износ се смета за прилично тривијални победа комбинации во texas holdem poker.

"Ние мислиме дека спортот е универзална," Eccles рече. "Но, начинот на кој луѓето комуницираат со спортски е различен, и правото игра за нив може да бидат различни во секоја земја." Велика БРИТАНИЈА започна на двете FanDuel и нивните главни конкурент DraftKings беше придружуван од страна на нема рекламирање и маркетинг блиц како тие го отвори патот за НАС звучните бранови една година порано.Одеднаш вовлечен во различни судски тужби во НАС, сите резервни пари требаше кон правна заштита и политичкото лобирање, наместо.И двете фирми се надеваше да постигне заштеда на трошоци преку нивно многу публицитет "спојување на equals (еднакво)," кој може да им овозможи да го продолжат своето меѓународната експанзија.Но, кога Федералната Комисија за Трговија се пресели да го блокира спојување минатиот месец, врз основа на тоа што тоа било незаконски монопол, и се откажа од договорот без многу на борбата.Дали постои пазар за DFS во велика БРИТАНИЈА?Можете да тврдите дека без вистински маркетинг push, FanDuel е aborted експеримент нели навистина докажано многу или начин.Но засега, тоа е јасно дека за FanDuel лиценцирање и оперативните трошоци не се сингер. победа дена казино бонус кодови.