дијамант веќе казино dubuque ресторани

како да се каже кога слот машина е жешко

На coronavirus пандемија е презентирање на Азија-Пацифик казино индустријата со gale-сила headwinds, како заработувачка пред камати, даноци, амортизација (EBTIDA) во регионот може да слајд колку што 70 проценти оваа година, според истражувањето на фирмата, Moody ' s Инвеститори Услуга.Цитирајќи намалување на меѓународни патувања, сопственост затворачи и тековно социјално дистанцирање мерки, фирмата вели заработка во marquee игри пазари во регионот, вклучувајќи го и Макао и Сингапур, ќе бидат депресивни во 2020 година дијамант веќе казино dubuque ресторани. Тоа, исто така, предвидува скромен раст следната година.Ние се претпостави приходи за обновување ќе започне во втората половина на 2020 година, по многу слаба првата половина", рече рејтинг агенција дијамант веќе казино dubuque спортско обложување. "Сепак, приходите во 2021 ќе биде пониска отколку во претходните години.Недостатоци ризици на нашите предвидувања се значајни, особено ако пандемија не е содржана и lockdowns треба да биде повратена." Мудис стапки на кредитните профили на девет игри фирми со Азија-Пацифик стапалки, вклучувајќи Лас Вегас Песоци (NYSE:LVS), MGM Места International (NYSE:MGM), Melco Летувалишта и Забава (NASDAQ:MLCO), и Дин Летувалишта (NASDAQ:ДИН).Претходно оваа година, официјални лица во Макао — најголемата светска игри центар — нареди 15-денот на затворање на интегриран места.Други Азиско-Пацифичкиот нации со казина го следеа примерот.Во Сингапур, Марина Беј Песоци и Установи World Sentosa, градот-држава две игри места, се само делумно повторно, и казина во овие хотели остануваат затворени.Во текот на првата половина од оваа година, сите APAC игри пазари следи од страна на Мудис, вклучувајќи ги Австралија, Макао, Малезија и Сингапур, која се реализираше во различни патување ограничувања и казино исклучувања.Многу од овие протоколи остане во место, задушување се надева на близина на рок за наплата за туристичко-зависни индустрија како да се каже кога слот машина се случува да погоди голема.

"Забавување на економскиот раст, исто така, ќе боли приходи.Многу дискрециони и nonessential природата на потрошувачката на казино игри прави сектор исклучително ранливи на промени во регионалните и домашните економски услови," Мудис рече.Додавање на притисок врз APAC оператори е сеништето на втор бран на COVID-19 случаи.Кина — втор во светот по големина економија и главен извор на коцкари за казина во Австралија, Макао, и Сингапур — пријавени речиси 300 нови случаи од 11 јуни во главниот град Пекинг, земјата смртта на патарина е 4,634 и непроменет уште од средината на минатиот месец.Но препород во случај може да се брои сила креаторите на политиките за да се прошири казнени патување контроли и тежок карантин политики.По coronavirus појава, Фич Рејтингот, Moody 's, и Standard & Poor' s (S&P) — трите големи кредитни агенции, се активни во намалување на рејтингот и сфаќања на гејминг компании.Мудис стапки девет Азија-Пацифик оператори, и има "негативен" сфаќања на сите девет.Тоа значи обврзници оценки, од кои многу се веќе во ѓубре територија, се подложни да се деградира.Оние glum ставови "одразуваат несигурност околу reopening на казино својства и темпото на кои оперативни перформанси ќе се опорави", рече истражувањето фирма.Со A3 кредитен рејтинг, Genting Сингапур е највисоко оценет издавачот на девет покриени од страна на Мудис.На Baa3, Лас Вегас има врвот марка меѓу НАС-базирани игри фирми со Азија-Пацифик операции. како да се каже кога слот машина е жешко.