Jocuri aparate покер американски 2

е спортски нелегално коцкање во тексас

Tilman Fertitta, на милијардер сопственикот на НБА Хјустон Ракети и Златна Грутка казина, вели Атлантик Сити е повторно oversaturated со игри својства.Се појавува во Њу Џерси beachfront игри всушност мека за да го промовира неговиот нов бизнис книга, ќе замолчат и да го Слушнете!, Fertitta мислење дека јуни 2018 отвори на Хард Рок и Океанот Казино додава нов конкурс дека градот едноставно не може да се поддржи.Тоа не е девет-казино на пазарот, и не ми е јасно зошто никој не сфаќа дека," милијардер изјави за време на разговор со Притиснете на Атлантик Сити.

"Може да се каже дека на пазарот се случува и дека додадовме илјадници работни места.Но сега секој други казино има да се постават надвор работни места, па јас дури и не знаат колку е голема нето добивка е," Fertitta додаде jocuri aparate покер американски 2. "Но сега, ниту еден од казина имаат паричните дека тие не." Минатиот месец, ние се пренесени дека Хард Рок сосед Одморалишта го гледа својот профит го намалат 21.8 проценти jocuri ca aparate слот за онлајн бесплатно. Bally е долу 32.2 проценти, Цезар 26.9 проценти, и Tropicana 8,4 проценти.Во Марина Округ, Атлантик Сити е најбогатите казино, Borgata, е долу три проценти, додека соседите Harrah ' s (34%) и Златна Грутка (19 проценти) се исто така изгубени значително.Нашите август извештај на Атлантик Сити казино профит дојде со под-насловот, "Секогаш Сончеви во Атлантик Сити," референца на локалните функционери постојано обидувајќи се да се наслика една живописна outlook за пазарот.По 2018 бруто оперативниот профит извештај разочарани, Њу Џерси Казино Контрола Комисијата Стол Џејмс Plousis рече дека "илјадници работни места и многу нови возбудливи добра позиција за нас и за континуиран раст." И тогаш, по половина година 2019 профит пријавени повторно го видов казина пост уште повеќе се намалува, Plousis изјавил, "Резултати од индивидуалните казина се покаже на пазарот е се уште прилагодување на ново ниво на конкуренција." Тој мислење, "Следниот квартал ќе се обезбеди можност да се споредат година-over-година резултати во Атлантик Сити е девет-казино на пазарот." Fertitta вели Атлантик Сити на седум-казино градот, во најдобар случај.
"Ова е она што се случи .. е спортски нелегално коцкање во охајо. прв пат, и тоа е начинот на казина доби сите трчаат.Мислам дека тоа е голема грешка повторно." Атлантик Сити е девет казина се во војна за нога сообраќај во нивната земја-базирани својства, но една област Fertitta е Златна Грутка е доминантна е онлајн.Јануари-август 2019, Златна Грутка е интернет игри операции имаат освоено $108.5 милиони – на 63.3 отсто добивка од претходна година.На Грутка е интернет бруто игри приходи (GGR) претставува 36.4% од Atlantic City целиот онлајн казино победи.Една област за да се подобри е спортски обложувања.Златна Грутка GGR од спортско обложување е само да се срами од 1 милион долари низ август, многу далеку од лидер на пазарот Meadowlands/FanDuel во $78.8 милиони евра.Њу Џерси Gov. Фил Марфи (Г) потпишана законодавство минатата недела, која им овозможува на Fertitta е Златна Грутка sportsbook да се прифати влогови на неговиот Хјустон Ракети НБА тим.Претходната состојба игри обезбедување забрани казино сопственици, кои дополнително контрола на професионални спортски тимови од преземање wagers на нивните тимови е спортски нелегално коцкање во тексас. Fertitta вели, "Тоа ќе биде огромна за нас", под претпоставка дека Ракети повторно да направи длабока плејофот се кандидира..