ренесансата одморалиште и казино curacao

слот за експанзија дефиниција во информатичката технологија

На Oaklawn коњ тркачката патека во Топла Спрингс, Арканзас, е поставена да се подложи на $100 милиони за проширување следниве државата е ставање во промет на комерцијални коцкање.Матичната компанија Oaklawn Трки и Игри објави во понеделникот дека проширувањето ќе вклучува изградба на седум-приказна хотел, настан центар, казино, како и дополнителни паркинг.Проектот е да биде завршен во 2020 година ренесансата одморалиште и казино curacao. Овој историски оглас, претставува ново поглавје во богатиот 114-годишната историја на Oaklawn," сопственик Луис Cella се вели во соопштението ренесансата островот aruba resort & casino. "Како што подобрување на забава искуство за нашите клиенти, ние исто така, ќе се понатамошни подигнете чистокрвни трки и помогне да се направи Арканзас и Топли Извори, дури и посилно регионална туристички дестинации." Претходно овој месец, Арканзас гласачите помина Издание 4, државата уставниот амандман дека овластени четири комерцијални казина.Гласањето референдум наменските игри на објекти за Oaklawn и јужна земја коњ тркачката патека во Вест Мемфис, како и две други места во окрузите Џеферсон и Папата.Амандманот давачки 13 проценти данок на бруто коцкање приходи до $150 милиони денари, и 20 проценти потоа.Државата добива 55 проценти од пари, град-домаќин собира 19.5 проценти, домаќин каунти осум проценти, и за 17.5% одат на Арканзас Трки Комисија.Секој казино лиценца "не смее да надмине $250,000," Издание 4 изјавува.Тоа е евтин во споредба со другите држави кои неодамна се легализираше комерцијални коцкање.Во Масачусетс, на пример, интегриран casino resort дозволата важи и за $85 милиони евра.Возење Арканзас Напред, комитетот, што доведе ливче прашање кампања, вети на жителите дека казина, ќе создаде нови работни места и да се обезбеди државата со критична даночните приходи.Иако непрофитна беше критикуван за touting на комерцијални игри места ќе помогне во поправка на патишта, кога всушност амандманот не рече ништо во врска со насочување на средства во Арканзас Автопат Комисија, 54.1 отсто од гласачите, поддржан од прашањето.Сега овластени да работат на комерцијална казино, Oaklawn официјални лица велат дека тие ќе се изгради 28,000 квадратни метри игри на кат, 200-соба хотел, базен, спа, конвенцијата простор, фитнес центар, и ресторан.Гувернерот Ас Hutchinson (R) рече дека инвестицијата е монументална ренесансата resort & casino curacao.
"Државата Арканзас е благодарен на Луј и неговото семејство, за нивната посветеност за зголемување на нивниот бизнис, токму тука дома," Hutchinson прогласи слот за експанзија дефиниција во информатичката технологија. "Овој проект, кој ќе се финансира исклучиво со приватни фондови, не само што претставува еден од нив, ако не и најголем, туризмот поврзани со проекти за проширување во нашата историја, исто така, ќе се рангира меѓу државата е најголемиот економски развој на проекти во 2019." Oaklawn официјални лица велат дека е $100 милиони казино експанзија ќе биде од корист на коњски трки.Возење Арканзас Напред проекти кои четири казина ќе генерира $120 милиони денари во годишните даночни приходи.На Арканзас Дербито на Комисијата за намалување на 17.5 проценти би се изедначува до $21 милиони евра годишно треба да се целосно пазарот прогноза се обистини.Заедно со одобрението за ставање во промет на казина, Issue 4 легализација на спортско обложување, прогласувајќи дека коцкање активност е правната форма на "казино игри." На Арканзас Трки Комисија има задача со формирање на спортски обложувања прописи.Само четири казина нема да биде дозволено да се земе спортски wagers откако управниот одредби се утврдуваат. слот за експанзија дефиниција во технологијата.