сан мануел казино отвори датум

recreativos слотови del pacifico s.а.c

27 октомври 2017 – Yggdrasil Игри помина живеат со Игри Сфери преку интеграција со Мечка Група Ограничен.Играчи во Сноси Група брендови, вклучувајќи Slingo, Спин Genie и Џеб Овошен, ќе уживате популарни наслови како што се Викинзите, Оди Berzerk и Џунгла Книги, како и Yggdrasil е прогресивна џекпот слотови.Операторот исто така, ќе имаат пристап до Yggdrasil е колекција на во-игра промотивни алатки, ПОТТИК™ и социјална алатка за споделување на, се ФАЛИ™ сан мануел казино отвори датум. Yggdrasil Игри извршен ДИРЕКТОР Fredrik Elmqvist рече: "Игри Сфери е меѓу нова раса на иновативни, брзо-растечки оператори што презеле индустријата со бура во последниве години, па се разбира, тие се природен одговара за Yggdrasil recreatiepark слот cranendonck strijperdijk soerendonk. "Тоа е задоволство да работи заедно со тим, и секогаш е возбудата да ги видите нашите игри живеат на друг водечки оператор." Мечка Група Ограничен генерален Директор Стивен Даунер рече: "Yggdrasil е компанија со Викинг наследство, и ние го нашол тие го делат сите ferocity и се фокусира на нивните предци, кога станува збор за доставување на некои од најдобрите содржини во индустријата recrutement казино aix les bains. "Ние се одредени наши играчи ќе уживаат во задебелени букви и впечатлива игри Yggdrasil произведува, и ние со нетрпение очекуваме да формираат силно партнерство оди напред." За да дознаете повеќе за Yggdrasil Игри, посетете ја: www.yggdrasilgaming.com За повеќе информации, ве молиме контактирајте: Плоштадот во Воздухот Комуникации Дејвид Bartram +44 (0) 20 3586 1978 [email protected] За Yggdrasil Игри Yggdrasil Игри е провајдер на супериорен интернет и мобилни казино игри.Тоа се појави како еден од индустријата најмногу се почитувани и признати добавувачи и обезбедува игри за некои од најголемите светски оператори, вклучувајќи: bet365, Betsson Група, bwin.партија, Цреша, LeoVegas, Г-Зелена, Casumo и Unibet.Компанијата е со седиште во Малта, со голема развој канцеларија во Краков, Полска и регионалните канцеларии во Стокхолм и на Гибралтар.Фирмата поседува лиценци во Малта, Романија, Гибралтар и Велика Британија recreativos слотови del pacifico s.а.c. Yggdrasil е слотови се познати по нивните исклучителни графика и игра и многу станаа глобални хитови.Тие се интегрирани преку индустрија-промена iSENSE 2.0 HTML клиентот рамка која овозможува истовремено започна на десктоп и мобилни, и е поддржан од страна ЗГОЛЕМИ™, колекција на промотивни алатки фокусирани на ангажирање и задржување преку концепти како што Мисии, Супер Слободен Врти™ и Парични Трка, и се ФАЛИ, индустријата-првиот концепт кој овозможува промоција на игри преку социјалните канали.iSENSE 2.0+, започна во април 2017, вклучува голем број на индустрија-водечки функции, вклучувајќи ретината поддршка за појасни визуелни, нов минималистички мобилни UI со елегантни и свежо чувство, и нов и лесен во играта депозит процес кога е сан мануел казино reopening. Yggdrasil е добитник на Иноватор на Годината во 2017 Меѓународни Игри Награди, Слот Услуги на Годината во 2016 и 2017 EGR Б2Б Награди, Игри на среќа Софтвер Снабдувач на Годината во 2016 година Меѓународни Игри Награди и Софтвер Зголемувањето на Ѕвезда на 2015 EGR Б2Б Награди.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre кога е sandia казино во албакерки случува да се отвори.