Akun zynga покер ди забрани

situs покер банка онлајн 24 часови

MGM Места направи објавувањето на оваа недела, која се чува бројот на своите вработени, до во текот на ноќта, и која има се стави на трудот синдикати во preemptive штрајк режим.Компанијата изјави дека тоа може да се замени со бројот на вработените во своите Лас Вегас Лента својства со роботи, елиминирање на значителна сума на надземни.Идејата е веќе почна да предизвика backlash.Меѓу оние кои би можеле да бидат заменети се бармени и cashiers.Бармени ќе биде заменет со автоматизирана технологија која може да се прелива и се меша пијалаци, додека чекај персонал ќе биде опремена со технологија за да се добие клиент плаќања, елиминирање на потребата за одржување на cashiers.Компанијата не е означено како многу позиции може да бидат погодени.Најавата не седат и со работниците или нивните синдикати за неколку причини.Првиот и најочигледен, е елиминирање на вработување.Второ, се движат оди против новиот пазарот на договор договор казино оператор направени со синдикатите минатото лето.Во јуни минатата година, Лас Вегас Кулинарски Унија (LVCU), што претставува waitstaff, кујна вработените бармени и другите, и MGM се согласи на нов пет-годишен договор со кој се вклучени, меѓу другото, гаранција од MGM дека тоа не би се движат кон технологијата спроведувањето кои би можеле да влијаат работни места.Тоа сега се чини дека компанијата е подготвена да сврти својата назад на својот договор akun zynga покер ди забрани. MGM е на мисија да се подобри неговата крајна линија.Извршен ДИРЕКТОР на компанијата, Џим Murren, претстави нов "MGM 2020" план на почетокот на оваа година, кои вклучуваа намалување на својата работна сила од околу 2,100 позиции во текот на следните 12 месеци.Тој тврди дека овој потег ќе им помогне на компанијата да го зголеми своето EBITDA (заработка пред камати, даноци, амортизација) од $200 милиони евра во текот на следните две години и уште една $100 милиони година по akun слот yg mudah menang. MGM 2020 година е опишан како "компанија-широк, бизнис-оптимизација на иницијатива со цел да се потпора повеќе централизирана организација, да се зголеми профитабилноста и, преку клучни инвестиции во технологија, се постават темелите за компанијата дигиталната трансформација да се вози приходи раст." На LVCU, како и друг унија претставуваат некои од MGM на вработените, Бармени Унија Локалните 165, сега се чувам блиску око на MGM да се види како напредува со своите планови, пред донесување одлука за соодветен предмет на акција.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre akwesasne mohawk казино вклучена часа.