се индиската казино добивки оданочуваат

она што е казино одморалиште

Кипар-базирани OPAP Инвестиции Ltd, подружница на грчки обложување оператор OPAP, објави дека е потпишан договор за да се здобијат со 90 проценти од акциите во Payzone Hellas за стабилизација и асоцијација, на најголемиот мобилен телефон топ-up мрежа во Грција.На прелиминарен договор помеѓу OPAP Инвестиции и Payzone Група и Coltonia Стопанства беше финализиран, по двете страни се согласија да ги продажба цена од €7.75 милиони ($10.2 милиони евра).Вести на трансакцијата дојде еден ден откако OPAP пријавени стабилна втората четвртина core профит, благодарение во голема мера да трошоците за намалување на мерките спроведени од страна на компанијата нов менаџмент, заедно со нов со нова нула-картичка операции и онлајн спорт книга која raked во облози за време на Светското Првенство се индиската казино добивки оданочуваат.
OPAP Инвестиции' купување на Payzone Hellas, е најнов чекор во reinvention на компанијата, кој го направи тоа со цел да се намали продажбата зависност на мало обложување места.На Payzone Hellas мрежа им овозможува на корисниците да додадете кредит на нивната OPAP коцкање картички користење Payzone Hellas киосци и мини пазари, расфрлани низ целата земја.Овие коцкање картички, исто така може да се користи на видео лотарија терминали.Во меѓувреме, Република Грција Средства Фонд за Развој (TAIPED) одлучи да стави 20-годишно меѓусебна коњ обложување лиценца назад на пазарот откако не успеаја да се дојде до договор со Intralot за ексклузивните права да се организира и спроведува заеднички обложување на коњски трки во Грција она што е казино vip домаќин. Kathimerini извештаи дека TAIPED отфрли Intralot е првичната понуда на 5.25 милиони евра за тие права, кажува гејминг системи фирма за до својата понуда она што е казино портер. Intralot, наводно, се вратија со подобрена се врзани за иднината на приходи кои би можеле да читаат колку што е 9 милиони евра, но TAIPED службеници се утврдува нудат премногу ризично и неизвесно до нивните потреби.Грчката фирма е кажано да се размислува за преземање на правни мерки против TAIPED, тврдејќи дека тоа имаше исти цената утврдена од страна на владата да го продаде лиценца.Грчкиот весник, исто така, рече дека Глобалното Семејство на Партнерите има шпекулира 40 милиони евра понуди на маса за коњ обложување лиценца, заврши со писмо на гаранција дека фондот го добиле пред своите изрече краен рок за Intralot.Тоа е веројатно дека TAIPED има прифатени тие поими, бидејќи агенцијата наводно наместен да го пуштиме во употреба новиот тендер во наредните денови со цел на добивање на обврзувачки понуди од страна на септември 23 она што е казино одморалиште. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre се насочите или слот првиот ragnarok мобилен.