портокал град покер соба календар

кога е greektown казино отворање

nother последниве филм наречен "Од Вегас да Macau" глуми Chow Јун Масти, друг Хонг Конг актер кој има направено успешно crossover да Холивуд, содржани сцени снимени во Песок Кина Ltd е Венецијански Macao казино комплекс.На коцкање-тематските Кинески јазик филм беше Лунарната Нова Година, хит во Азиските пазари.enetian Macao се има појавено и во неколку други филмови, бидејќи тоа беше отворен во 2007 година, вклучувајќи Кинески и Индиски продукции.alaxy Entertainment Group Ltd е Галакси Macau одморалиште на Cotai беше амбиент за конечниот сцени во 2013 е Хонг Конг-направи Кинески јазик трилер "Белата Бура".Соседните казино одморалиште на Градот од Соништата, во сопственост и управувани од страна Melco Круна Забава Ltd, е избрана во Тајванскиот и Јужна кореја продукции. портокал град покер соба календар.