како да се стане слот streamer

градот на соништата казино слот машина

АМЕРИКА Труба Плаза открива тоа ќе биде четврта Атлантик Сити казино да ги затвори своите врати за оваа година; Њу Џерси Gov како да се стане слот streamer.

Крис Кристи, рече тој беше отворено да се разговара за крај на Атлантик Сити е националната казино монопол и вложување капиталистички Павле Пожарникар веднаш предложи $4.6 б проектот за Џерси Град; 888 Стопанства доби привремена одобрување да работат внатрешните онлајн покер мрежа во Невада; Цезар Забава најмен адвокатска фирма во пресрет на финансиска реорганизација; мобилни уреди сметка за повеќе од половина од сите општествени казино игри приходи; Бразилскиот сенаторот воведе нови онлајн игри на законодавството; Amaya Игри очи втор на листата на двете Њујорк или Лондон берзи; Шелдон Adelson додаде уште еден екс-Вашингтон pol на неговиот анти-онлајн коцкање лобист банда; Rafi Farber покажа како да го користите MGM Места економска барометар; Ребека Liggero дискутира онлајн коцкање иднината во Пенсилванија со државата Rep како да се стане слот придружник. Rosita Youngblood; Lee Дејви завиткани неговиот Светската Серија на Покер покриеноста со nabbing интервјуа со Лив Boeree, холандски Бојд, Алекс Dreyfus, Игор Kurganov, Џејсон Mercier и Грег Merson, додека Џејсон Кирк reminisced за некои незаборавни WSOP meltdowns и Татјана Pasalic recapped сите акција во Мали Еден За Една Капка и $10k Главниот Настан.ЕВРОПА Bet365 рече годишен профит се зголеми на 81% до големите £321m; 888 Стопанства објави buoyant H1 тргување ажурирање; Холандија ја потврди својата регулирани онлајн коцкање оператори ќе се оданочува од 20% на приходите плус 2% од обртот на работници; Betfred прислушувани Sportech да им обезбеди на своите Totepool обложување технологија; Нето Забава имал "многу пријатен' вториот квартал; Alderney коцкање регулатори суспендирани Betsoft Игри лиценца за непознати причини; повеќе прашања кои се појавија во врска со иднината на обложување спонзорства откако велика БРИТАНИЈА е нов коцкање закон клоци во; Том Galanis понудени неговиот избор за топ-пет обложување маркетинг faux-pas, додека индустрија бројки собрал своите омилени Светското Првенство обложување промо понуда и Хари Redknapp даде Ребека Liggero неговите мисли на тоа што се бренд амбасадор за 666Bet.АЗИЈА Азија спорт лотарија на продажбата surged како Светското Првенство привлече кон блиску; Виетнам разби за Светското Првенство wagering прстен поврзани со M88.com и друг, кои се постапува во текот $235m во онлајн wagers; на Сингапур анти-коцкање група за Светското Првенство комерцијални отиде вирусни за сите погрешни причини; Австралија Aristocrat Слободно платени $1.3 б да се стекнат со племенски slots казино снабдувач Видео Игри Технологии; Џејсон Ader се прашував дали Macau е junket оператори беа свртени нивното "lehman brothers моментот'; Круна Сиднеј конечно ја доби својата ограничени казино лиценца; Хонг Конг triads feuded со текот на казино брод патници; Осака претставници покажа Универзална Studios кој беше шеф кога станува збор за играње омилени казино; поранешен Macau бизнис партнер на Лас Вегас, Песок тужеше компанијата за $5b и Coinapult е Гаврил Sukenik дискутира регулаторните пречки се соочува Bitcoin се користи во Азија.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre градот на соништата казино отворање часа.